PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644005}

Gra tajemnic

The Imitation Game
7,4 188 282
oceny
7,4 10 1 188282
5,6 38
ocen krytyków
Gra tajemnic
powrót do forum filmu Gra tajemnic

czy naprawdę co drugi film musi zawierać lewicową propagandę?! wszędzie homoseksualiści, żydzi albo murzyni, grający postacie, które w pierwowzorze komiksu bądź książki są białe. Biedni geje, biedni murzyni, biedni żydzi... a gdzie normalni ludzie? Niestety mamy demokrację, władze większości, a kinach same mniejszości... smutne

zsuetam123

Alana Turing był wielkim geniuszem, o którym musiał powstać film, był gejem to o tym wspomnieli, nie wiem czego sie czepiać.
To jakby w filmie o Stephanu Hawkingu, nie było o tym, że był sparaliżowany.
Z tym, że murzyni zastępują białych to się zgodzę, bo to jest poprawność polityczna, a nie jak robią film biograficzny o facecie, który był gejem i mówią o tym. To miało duży wpływ na jego życie i wynalazki.

ocenił(a) film na 9
zsuetam123

uważasz, że homoseksualiści, murzyni i żydzi nie są normalnymi ludźmi? to dopiero jest smutne

LadyLannister

Zacytuj fragment, w ktorym nazwalem ich nie normalnymi;)

ocenił(a) film na 9
zsuetam123

" Biedni geje, biedni murzyni, biedni żydzi... a gdzie normalni ludzie?"

LadyLannister

Zbyt daleko wysuwasz wnioski. Nie twierdze, ze sa nienormalni. Twierdze, ze nie sa normalni, a to duza roznica. Nie sa przecietni, sa inni. Kazdy postrzega te tematy jak uwaza, a to nie znaczy, ze z kazdej stroby musimy byc nimi bombardowani.

ocenił(a) film na 9
zsuetam123

"nienormalni" i "nie są normalni" to znaczeniowo te same wyrażenia

LadyLannister

Potocznie "nienormalni" ma wydźwięk negatywny, kojarzony z ułomnością, jakimś uposledzeniem spolecznym. Ale nawet jesli zrozumialas inaczej to niczego nie zmienia z mojej strony

ocenił(a) film na 7
zsuetam123

Stary. Rozumiem, że czepiasz się homoseksualizmu, jest to jakieś odstępstwo od normy, w tym sensie, że większość ludzi jest heteroseksualna, ale dodawanie do tego murzynów i żydów jest, (jakiego tu użyć słowa?) cudaczne. Żydzi, jak każda grupa etniczna są inni od innych grup etnicznych, równie dobrze, ktoś mógłby zastąpić ich, Szkotami, Polakami czy Mandżurami. Natomiast wymienianie rasy, jest jeszcze zabawniejsze. W sensie, czarnoskórzy i żółtoskórzy (czy Azjaci już się nie klasyfikują do tej grupy), nie są normalni? W jakim sensie? Po prostu walnąłeś beton i tyle.

TomaszO1983

A co to według ciebie jest norma?

TomaszO1983

Moze Zle sie wyrazilem, ale nie o to tu chodzi. Glownym watkiem tej dyskusji jest to, ze jest coraz mniej filmow, w ktorych nie ma watku homo, albo nie wciskaja na sile murzynow czy tematu wiecznie skrzywdzonych zydow. To jest forum flmowe, a wy sie czepiacie "słówek". Kazdy ma swoje przekonania i nie musiscie sie trudzic, wmawiajac mi, ze nie mam racji;) nie mam nic przeciwko tym ludziom dopoki wszystko nie zaczelo sie krecic wokol nich. I ta wszechobecna propaganda...

zsuetam123

Kiedyś w ogóle tego nie było, więc to nadrabiają, według ciebie jest dużo, bo to coś nowego i nie jest tego tak dużo, wątki homo są bo tacy ludzie istnieją, i poprzez pokazywanie tego filmach czy serialach uczy się tolerancji.
Denerwować, może tylko fakt, zastępowania, białych czarnymi.
A jak by tak promowali ten homoseksualizm, Bruce Wayne w Gotham byłby gejem.

matiwww2

co za duzo to nie zdrowo. Produkcje, ktore nie sa poprawne politycznie nie zdobeda zadnej nagrody. Ostatni przyklad to chociazby Ida, film przecietny, ale fakt przedstawienia polakow jako mordercow i grabiezcow zydowskiego majatku sprawil, ze poprawne politycznie lobby pialo z zachwytu. Teraz wsadzaja w role bialych postaci murzynow. A jak ktos chce zrobic film, w ktorym pokaze nie wygodna prawde to napewno nie dostanie subwencji z góry. I to jest paranoja. A ludzie sa tolerancyjni, chyba, ze sie nam probuje wmowic na sile, ze mniejszosci maja takie sama prawa jak wiekszosc np. Homo

zsuetam123

Rudzi i blond też mają takie same prawa jak większość, niepełnosprawni są lepiej traktowani od pełnosprawnych.
Jedna Ida dostała nagrodę, ale wszystkie nagrody przypadły białym heteroseksualistom. Każdy należy do jakieś mniejszości.

matiwww2

Przynajmniej rudzi i blondyni nie wychodza na ulice poprzebierani, w manifestacjach, w ktorych sa oplacani uczestnicy nie bedacy wcale homo. Nie probuja wszystkich na sile uszczesliwic...

zsuetam123

Gdyby im zakazać małżeństw tez by wychodzili.
Katolicy też wychodzą i manifestują swoją wiarę.
Narodowcy przynajmniej dwa razy w roku demolują miasto.
Obrońcy życia też wychodzą.

matiwww2

Kazdy naleY do mniejszosci, ale nie kazdy zeby jego mneiszosc byla najwazniejsza

zsuetam123

Bo mają równe prawa, ale i tak górnicy i rolnicy wychodzą i blokują ulicę. Narodowcy rozwalają miasto kilka razy do roku, ale mogą brać śluby.

matiwww2

bo walczą o normalność. Śluby homosiów normalne nie są...

ocenił(a) film na 7
zsuetam123

Nie mówie że popieram, ale nienormalne sa widocznie dla Ciebie, a dla "Nich" sa jak najbardziej normalne. Ja popieram myśl że po co wtrącać sie w sprawy innych jeśli nie krzywdzą nikogo... Jak chcą to niech sie żenią, bo w końcu co mi do tego?

sx185x

nie chce żeby moje małżeństwo znaczyło to samo co małżeństwo gejów. Mogą sobie razem żyć, dziedziczyć spadki etc. ale niektórych praw nie mogą mieć takich jak wszyscy. Zasady...

zsuetam123

Naprzykład jakich?

matiwww2

na przykład małżeństwo? o adopcji dzieci nie wspominając...

zsuetam123

Chodzi o związki partnerskie, z tego co mi wiadomo to hetero oddają dzieci do domu dziecka i tam im na pewno lepiej niż gdyby mieli rodziców tej samej płci.
I tak chodzi o adopcje dziecka z poprzedniego związku albo z korzystanie z surogatki.

matiwww2

ostatnio ukazał się obszerny artykuł, kobiety, która była wychowywana przez lesbijki. Założyła grupe, w której jest już kilkanaście osób w podobnej sytuacji i liczba stale rośnie. I wcale nie wypowiadają się pozytywnie o swoim życiu... wręcz przeciwnie... nawet sami homosie w dużej liczbie mówią, że nie powinni wychowywać dzieci. Ale lobby...

zsuetam123

na początku tematu zapomniałem wspomnieć jeszcze o feministkach :P

zsuetam123

Mówiła, ze dziecko powinno mieć oboje rodziców, ale i tak stwierdziła, że miała cudowne dzieciństwo, problem stanowił jej ojciec który jej nie odwiedzał, a jej jego brakowało.
Teraz jest szczęśliwą heteroseksualną mężatka i matką. Dzieci mają gorzej od niej w hetero parach.
Hitler miał matkę i ojca, chodził to kościoła, wychowany w katolickiej rodzinie.

matiwww2

Co nie zmienia faktu, ze na dluzsza mete wzorce sie zmieniaja i za 2 lub 3 pokolenia pary homo z dziecmi beda normalnym zjawiskiem, a to moze miec powazne konsekwancje spoleczne. Juz teraz wiekszosc dzieci rodzi sie w azji i afryce, a co najgorsze w kulturze islamu.

zsuetam123

Więc, niech hetero biorą się do roboty.

matiwww2

Nie wiem co miales na mysli, przytaczajac hitler, ale sa bardzo mocne przeslanki, ze mial on sklonnosci homoseksualne...

zsuetam123

Był wychowany w tak zwanej normalnej rodzinie, nie ma dowodów na to, że był homoseksualistą informacje wyssane z palca.

matiwww2

są książki, w których można znaleźć takie informacje z licznymi dowodami. Poza tym kilka publikacji, nie tylko niemieckich. A ostatnie stanowisko dwóch projektantów mody homo, których cały establishement skrytykował? publicznie byli przeciw adopcji przez pary homo. Na dłuższą metę będzie to miało bardzo zły wpływ na społeczeństwo, ale wszyscy myślą na miesiąć do przodu to i temu sie nie dziwie...

ocenił(a) film na 7
zsuetam123

Ja wiem, że piszę to po roku od samej dyskusji, ale odruch opadających rąk nie potrafi się przeterminować. W filmie o Martinie Lutherze Kingu też powinni obsadzić białego aktora, żebyś nie czuł się niekomfortowo?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones