PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651260}

Grace księżna Monako

Grace of Monaco
5,8 15 380
ocen
5,8 10 1 15380
3,3 7
ocen krytyków
Grace księżna Monako
powrót do forum filmu Grace księżna Monako

Film jest naprawdę dobry Kidman świetnie zagrała główną rolę.Najlepiej samemu zobaczyć i ocenić ja bynajmniej polecam;-)

ocenił(a) film na 7
markom65

Pierwszy raz to przyznaję - Nicole spisała się na 6 z plusem! :)

markom65

a ja polecam zajrzeć do słownika !!!! Ile razy ludziom trzeba tłumaczyć,ze "bynajmniej" to zaprzeczenie,a nie synonim "przynajmniej"

ocenił(a) film na 7
awksom

Mnie nie musisz nic tłumaczyć! to jest forum związane z filmami a nie "jak pisać dobrze po polsku" więc daruj sobie tego typu teksty !!!! i przestań pouczać innych każdy ma prawo popełnić jakiś błąd nikt nie jest idealny pseudointeligencie udający nauczyciela sprawdzającego klasówki!

markom65

Ale ja nie mam ochoty rozszyfrowywać Twoich postów. Zgodnie z Twoim tokiem rozumowania może od razu olejmy ortografię i interpunkcję . Oprócz słownika polecam również melisę, skoro zwrócenie uwagi na błąd wywołuje u Ciebie atak furii

użytkownik usunięty
awksom

@awksom : dzięki za cenną uwagę;
czegoś się nauczyłam :)

ocenił(a) film na 7
awksom

to ja się też dołączę do tematu niezwiązanego z filmem

za sjp.pwn:

"Użycia bynajmniej w znaczeniu 'przynajmniej, w każdym razie' są obecne w polszczyźnie potocznej z cechami gwarowymi i w wypowiedziach w założeniu eleganckich i poprawnych"

a co do filmu, każdy z którego trochę uczę się historii dostaje ode mnie +1

whelp

Owszem, użycie słowa "bynajmniej" w znaczeniu "przynajmniej" jest obecne w polszczyźnie potocznej, a nawet przedostaje się do mowy osób wykształconych i występuje w wypowiedziach "z założenia eleganckich", ale wciąż jest to błąd, na który słusznie zwrócono tu uwagę. Być może kiedyś te słowa będzie można traktować wymiennie, ale na razie nic mi o tym nie wiadomo. A więc jeszcze raz (za słownikiem):
bynajmniej I - partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.
bynajmniej II - wykrzyknik będący przeczącą odpowiedzią na pytanie, np. Czy to wszystko? – Bynajmniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones