PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476580}
8,2 437 916
ocen
8,2 10 1 437916
7,6 41
ocen krytyków
Gran Torino
powrót do forum filmu Gran Torino

Napisalem wczesniej pare slow ale nie wiedzialem ze ten film jest tak wysoko w rankingu..
To dopiero smiech..
Clint jest znakomitym aktorem w tym filmie zagral bardzo dobrze.. ale ludzie!!
co pozatym bylo w tym filmie by tak go oceniac ??
Pozostali aktorzy nie istnieli, nie mozna tego nazwac aktorstwem
chlopak byl tragiczny nie umial wyrazic emocji i gral na jedna mine cipowatego chlopca ktorego
nikt nie rozumie.
Nie realnosc tego filmu boli tak jak duzo bezsensownych dialogow.
Ten film niczego nowego nie wnosi niesklania do przemyslen..
Te rankingi to jakas farsa..

CNYHH

Szczerze mówiąc kierowanie się rankingiem przy ocenianiu filmu nie jest zbyt rozsądne.

CNYHH

Proszę, nie, nie, NIE! Jesteś koleją osobą która ma ból dolnej części pleców o to że po prostu ocena jest taka a nie inna i przez to film jest tam a nie gdzie indziej w rankingu? Serio? Gdyby ranking był usłany twoimi typami to tego tematu by tu zapewne nie było. Po prostu pogódź się z tym że duża grupa ludzi ma o tym filmie zdanie lepsze niż ty. O każdą setną punktu w ocenie każdego filmu można by się kłócić. Serio to już jest nudne próbować tłumaczyć kolejnej sfrustrowanej osobie dlaczego walczy z wiatrakami.

jakub77a

"Ten film niczego nowego nie wnosi niesklania do przemyslen.."

Więc nie rozumiesz sensu tego filmu.

ocenił(a) film na 10
Krzysiek filmaniak

HA dokładnie film jest tak genialny aż dziwie się że nie został nagrodzony ;/

ocenił(a) film na 1
Krzysiek filmaniak

Prosze, oswiec mnie... wytlumacz za co 10 ?

ocenił(a) film na 8
CNYHH

Zgaduję, że za znakomitą grę aktorską. Zarówno Eastwooda, jak i Thao (jak słusznie zauważyłeś, zagrał "cipowatego chłopca", czyli kogoś, kim w filmie był). Ciekawi mnie, gdzie ty widzisz nierealność w tym filmie. Montaż, zdjęcia itd. pierwszorzędne. Mi jedynie muzyka nie pasowała.
Sama tematyka filmu podwyższa mu ocenę. Film o prawdziwej przyjaźni, a takich filmów chodź mamy masę, wszystkie są przesłodzone, cukierkowe, różowe. Ten film pokazuje, jak można przejść przez pierwsze progi, przełamać rasową niechęć. Film uniwersalny, stąd taka ocena.

ocenił(a) film na 1
Cililing

....nie wierze... znakomita gra aktorska? Dobrze ze to byl pierwszy i ostatni film tego chlopaka. Pierwsza czesc filmu cichy Thao ala forres gump okej, pozniej zmiana oblicza i "zamordujmy ich wszystkich" zenada.. Jedna scena ktora swiadczy o tym najbardziej to gdy Clint zamyka go w piwnicy. Obejrzyj ta scene jeszcze raz. Nie udolnosc pokazania emocji nawet gdy uderza w te krate czy co to tam bylo robi to jakby od niechcenia.. takich scen jest wiecej ale nie bd o wszystkich pisal.
Wszystkie te postacie byly STEREOTYPOWE i karykaturalne jak Ksiadz, gang Skosnookich itp.. Gdzie widze nie realnosc ? raczej gdzie jej nie widze ? kazda scena byla malo realna albo przerysowana.. dialogi zenada.. Film robiony dla masowy, glowna akcja Gwalt, zeby zszokowac i koncowka jak w kiepskim romansie Clint sie oczyscil, splacil dlug.. a gangsterzy wrocili do herbatki i czekali na Policje.. widze w niektorych komentarzach ze ludzie odplyneli z nadinterpretacja tego filmu..
Jak dla mnie strata czasu

ocenił(a) film na 8
CNYHH

Postacie były teatralne, a całe tło filmu jak wyjęte ze starych kryminałów. To celowy zabieg. W ostateczności nic nowego nie pokazano, ale o to właśnie chodziło.
Bicie piany na temat gustów większości widzów nie ma większego sensu. Weź choćby pod uwagę fakt, że nie każdy kinoman sięga po klasykę, stąd też każde odgrzane kotlety mogą smakować równie dobrze, a czasem nawet lepiej.

ocenił(a) film na 1
acidity

"Postacie były teatralne, a całe tło filmu jak wyjęte ze starych kryminałów. To celowy zabieg. W ostateczności nic nowego nie pokazano, ale o to właśnie chodziło." ????????????????? dajmy juz sobie spokoj... do nikad to nie zmierza..
Ja na filmie sie poprostu zawiodlem i tyle.. jesli wiekszosci nie przeszkadzaja w nim takie rzeczy jak mi czyli np w/w ch**

ocenił(a) film na 1
CNYHH

**we aktorstwo to okej, dawajcie 10. pozdro

ocenił(a) film na 9
CNYHH

Myślę(nie oceniam), że nie znalazłeś większego sensu w tym filmie. Przyzwyczaiłem sie do stereotypu polskiego zdolnego pijaczka w amerykańskim stylu(choć nie u w wszystkich), a tymczasem zobaczyłem poukładenego gościa, który zachowaniem przypomina mi mojego dziadka, który jest przekonany ,że wszystko ma swój porządek w świecie poczynając od narzędzi w garażu. Ja jak wielu innych byłem przekonany, że po scenie przymierzania garnituru na miarę pójdzie do spowiedzi ! Ty się zastanawiasz, dlaczego tak wysokie miejsce ???? Jest to : Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina.

ocenił(a) film na 9
CNYHH

muszę Cię zasmucić kolego, bo obecnie zajmuje on 24 lokatę :) owszem masz prawo się z tym nie zgadzać, ale nie zmienisz zdania innych ludzi, nie każdy lubi to samo, np ja jakiś czas temu zebrałem się w sobie żeby obejrzeć film pt. "Człowiek z blizną" (top 22) nastawiłem się, że mnie wgniecie w fotel bo to przecież taki zachwalany tytuł, klasyk i w ogóle cud miód, no niestety ale mocno się rozczarowałem, dałem filmowi 5/10 w dużej mierze za świetną rolę Pacino bo film był dla mnie po prostu słaby... to samo miałem z filmem "Czas Apokalipsy" (top 37) tu również niemiłe rozczarowanie i również tylko 5/10 głównie za kreacje aktorskie jakie stworzyli panowie Brando, Duvall i Sheen bo film kompletnie do mnie nie trafił... także rozumiem Ciebie ale rozumiem też innych którzy oceniają wysoko filmy które mi się nie spodobały, każdy jest inny, każdy ma inną wrażliwość i każdy lubi i szuka w filmach czegoś innego, stąd te różnice w ocenach, co to byłby za ranking gdyby filmy oceniała tylko niewielka grupa ludzi o podobnych upodobaniach, to dopiero byłaby farsa jak to ładnie ująłeś ;) Pozdrawiam i mam nadzieję że jeszcze nie jeden wywoła u Ciebie pozytywne emocje ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones