PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476580}
8,2 437 916
ocen
8,2 10 1 437916
7,6 41
ocen krytyków
Gran Torino
powrót do forum filmu Gran Torino

Siedzi typek na werandzie , co wszystkich nie lubił cale zycie, nagle pomaga chinczykom , i jest super,ma fajne auto w garazu, wypil piwko ,zapalil papieroska,zrobil kilka min ,powiedzial kilka tekstow....ot caly swietny ,super , mega film ...jak dla mnie kiszka.

ocenił(a) film na 10
weronikax25

Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie...Skoro film Ci się nie podobał to żadne argumenty na pewno Cię nie przekonają...
Dla mnie najciekawsza jest osobowość głównego bohatera...I tyle

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
MedzikDeLow

Nie umawiam sie z jakimis burakami co maja avatary z bajek....

ocenił(a) film na 9
weronikax25

Pffff, Batman to nie bajka, Batman to styl życia

ocenił(a) film na 8
MedzikDeLow

Dobrze prawi, polać mu!!

użytkownik usunięty
MedzikDeLow

Dobre :-)

ocenił(a) film na 7
MedzikDeLow

nie gadaj ze chciales sie z nia umowic przeciez juz ladniejsze na bazarze buraki sprzedaja.

ocenił(a) film na 9
kierat10

Wcześniej miała ładniejszy avatar

ocenił(a) film na 7
MedzikDeLow

trudno w to uwierzyc, choc w sumie najgorszy paszczur moze ladnie na zdjeciu wyjsc, ale nie zmieni to faktu ze jest glupia jak nie wiem, gadalem z nia na forum to sie przekonalem.

ocenił(a) film na 9
kierat10

Akurat na zdjęciu to ona...

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Kreskówka lub animacja nie musi być zaraz dla przeznaczona tylko dla dzieci (czyt. bajką). Pokazujesz straszną ignorancje.

ocenił(a) film na 9
weronikax25

Boże, dziewczyno, w pierwszej chwili wziąłem Cię za czytelniczkę Pudelka, ale chyba się pomyliłem, więc nie wiem, co Ci się stało... W "Gran Torino" nic się nie dzieje? A co takiego działo się w "Dwunastu gniewnych ludziach", że dałaś 8/10? Ten przykład pokazuje przecież, że potrafisz docenić filmy bez pościgów samochodowych.

użytkownik usunięty
witamtutaj

dokładnie :)

ocenił(a) film na 9
weronikax25

weronikax25 i medzikdelow, przyznaje wam laurki za dialog : >

weronikax25

to nie są chińczycy ,ale widocznie dla Ciebie to wszystko jedno

ocenił(a) film na 9
daniel_bednarczyk

Hahaha glupiutka

użytkownik usunięty
weronikax25

Bo to przecież film o typku na werandzie, co nie lubi chińczyków i ma fajne autko.
Boże widzisz, a nie grzmisz.

Wiesz, to tylko kobieta... dziewczyna raczej ;) Trzeba wybaczać i być cierpliwym. A widziałeś jakie awatary mają jej "znajomi"? Trudno, żeby wrażenie robił stary Clint Eastwood...

ocenił(a) film na 10

Ależ On grzmi i ciskam piorunami, ale plastik nieprzewodzi prądu :)))

Wiem - to było okrutne, ale czasami tak mam... Między innymi, kiedy czytam wypociny kogoś kto albo filmu nie zrozumiał, albo do niego nie dorósł i dlatego twierdzi, że jest "o niczym".

ocenił(a) film na 10
weronikax25

Co w nim ciekawego? Jak się ogląda gran torino z nadzieją że będzie akcja jak w adrenalinie to nic ciekawego. TO JEST DRAMAT ten film to DRAMAT, DRAMAT dotarło nie sensacyjny nie thriller i nie sci-fi to DRAMAT więc nie oceniaj dramatu porównując go do filmu akcji bo niszczysz ogólną opinię na temat DRAMATU a nie thrilleru sensacyjnego no szlag człowieka może trafić. Zapamiętaj DRAMAT.

ocenił(a) film na 9
Jarzyna96

podpisuje się pod postem Jarzyna96 !

ocenił(a) film na 8
deemc

również się podpisuje! obiema rękami i nogami!

ocenił(a) film na 8
Jarzyna96

dokładnie tak. dramat koleżanko,dramat.

weronikax25

moim zdaniem jest to jeden z najwybitniejszych filmow ostatnich lat:
1) gra Eastwooda - chyba nie musze sie rozpisywac, mistrzostwo swiata w kazdym calu;
2) film pokazuje jak wyglada psychika czlowieka, ktory uczestniczyl w wojnie - nie jest to pierwszy ani ostatni film mowiacy o wojnie w Wietnamie czy Korei. Osoby, ktore (szczesliwie) nigdy nie mialy zadnej stycznosci z wojna maja zarys jak wyglada zycie osoby, ktora walczyla w wojnie, nierzadko w obronie swojego kraju;
3) dla niektorych moze to byc instrukcja 'jak byc prawdziwym facetem'. Walt Kowalsky reaguje kiedy potrzeba (rewelacyjna syt. z trawnikiem i skrzatem ogrodowym), rozmawia z innym facetami tak jak nalezy (wizyty u fryzjera), umie wszystko naprawic i zawalczyc o kobiete swoich marzen. Facetem z jajami mozna byc w kazdym wieku - obwod bicepsa nie ma znaczenia jesli nie ma sie jaj.
4) teksty: nie mow, ze Cie nie rozbawil tekst "Oh, I've got one. A Mexican, a Jew, and a colored guy go into a bar. The bartender looks up and says, "Get the fcuk out of here." albo: 'I once fixed a door that wasn't even broken yet.' i tak moglbym jeszcze cytowac przez nastepnych parenascie min.
5) jak juz zostalo zasygnalizowane wczesniej - to jest dramat.
Moim zdaniem najlepszy film 2008r. (a mial mocna konkurencje: The Wrestler, Changeling, Slumdog; pominalem cos?) i jeden z najwybitniejszych filmow jakie kiedykolwiek powstaly. Osobiscie przesunalbym jeszcze z 5-7 pozycji w gore. 26. miejsce w rankingu filmow moim zdaniem jest za niskie <widzialem prawie wszystko z top 50>

użytkownik usunięty
Yoker

podpisuję się pod tym ...

Ja jestem zakochana w tym filmie ... jak dla mnie mistrzostwo ... ;)) ...

ocenił(a) film na 10
Yoker

popieram , jeden z najlepszych filmów jakie widziałem

ocenił(a) film na 9
weronikax25

weronika ssie lodzika ;) ha .............jak to jest glupia prowokacja, Estwood by Cie zniszczył za to :)

ocenił(a) film na 9
deemc

Niech na TVP Hannę Montanę ogląda xD

ocenił(a) film na 8
weronikax25

ja film odbieram tak że bohater poświęcił życie na to aby ci z gangu zrozumieli czym jest śmierć i przeszli przemianę duchową. Jak też wspominał w filmie, podczas wojny zabił poddającego się człowieka więc mógł oddać własne życie z poczucia winy.

ocenił(a) film na 3
kingula1705

eee tam taka historyjka na sile ,to juz sie robi nudne we filmach.Juz akurat czlonek gangu sie nagle zmienia , szkoda ze nie w elfa....

ocenił(a) film na 8
weronikax25

nie chcę Cie obrażac, ale wyrażę jedynie opinie na podstawie tego komentarza: musisz jeszcze podrosnąć. :)

użytkownik usunięty
weronikax25

troszkę naciągany ale nie jest całkiem zły

ocenił(a) film na 9
weronikax25

jaki czlonek gangu ?? co ty chrzanisz?? ogladalas ten film w ogole??

ocenił(a) film na 10
weronikax25

nie chcę Cię obrażać, ale chyba nie zrozumiałaś tego filmu, może jeszcze nie dorosłaś do takiego kina (ale jak ktoś już napisał, doceniłaś 12 gniewnych ludzi, wiec naprawdę Cię nie rozumiem -być może bawisz sie w prowokację, a jeśli tak to życzę powodzenia); sam fakt, że piszesz o nawracającym się gangsterze sugeruje, że coś istotnego do Ciebie chyba nie dotarło... a tym czymś jest cała wymowa i sens wspaniałago obrazu filmowego jakim jest "gran torino"

ocenił(a) film na 8
kingula1705

odniosłem (być może mylne) wrażenie że Kowalski dał się zastrzelić po to by przymknęli tych z gangu przez co Thao i jego rodzina mieli spokój niewykluczone że chciał w ten sposób odpokutować za zabicie poddającego się żołnierza

kristoffch

Dokladnie, mial przeciez tylko zapalniczke zippo, byl bez broni, byc moze tylko przechodzil obok i bedgaje go zastrzelili-to zapewne wersja policji. Swiadomie uchronil Tao i jego rodzine przed bezsensownym rozlewem krwi, zreszta clue filmu sa wyniki lekarskie-on tylko przyspieszyl swa smierc...

weronikax25

Dają 10 bo to Eastwood, a nawet nie widza, że ten film to tylko solidne (ale nie jakieś wybitne) podsumowanie eastwoodowskiej kariery. Zebrał do kupy wszystko to, co wcześniej zagrał, dał do tego wątek rasizmu - bo to jest na topie - i tyle. Solidny film, ale na pewnie nie na tyle żeby wywindować na średnia 8,3. Dla mnie 5.5/10

ocenił(a) film na 9
Hayes

rzeczywiście, na topie, zwłaszcza w hollywood, jest ukazywanie rasisty, suma sumarum, jako postaci pozytywnej. do garów ! :]

hand_painted_coffee

"rasisty który przechodzi przemianę z tyłka wziętą i staje się każącą ręką sprawiedliwości a la Brudny Harry" zapomniałeś napisać.

ocenił(a) film na 3
weronikax25

Mniej więcej to samo bym powiedział - toże niewiel się dzieje a tak rozumiem Twój zarzut, to akurat dla mnie nie jest priorytetem. Nie pozwala mi wysoko ocenić tego filmu tanie moralizatorstwo Eastwooda...

ocenił(a) film na 10
weronikax25

Ale pierw obejrzyj cały film zanim się wypowiesz ok? To nie jest łatwy film by go zrozumieć wymagany jest względny intelekt którego u ciebie nie widzę, lubisz trzymające w napięciu filmy akcji, więc w takim razie po co sięgasz po takie wyszukane kino? Taki płytki umysł jak twój zadowolić może jedynie kilka strzelanin? Gówno wiesz o prawdziwym kinie.

ocenił(a) film na 3
FixzY3e

co ty wiesz o zabijaniu, smarku.

ocenił(a) film na 10
weronikax25

Co Ty wiesz o dobrym filmie.

weronikax25

Smark to chyba na Ciebie wołają w gimnazjum bo patrząc na Twoje debilne wypowiedzi to mam wrażenie,że właśnie tam chodzisz.A teraz mleczko myć zęby i do spania.

ocenił(a) film na 10
kondi143

Nie obrażaj ludzi uczęszczających do gimnazjum! Tam naprawdę potrafią być osoby inteligentne!

ocenił(a) film na 3
kondi143

Wlasnie kondonie.

ocenił(a) film na 1
FixzY3e

wyszukane kino? trudny film?!!! hahahahaha

ocenił(a) film na 6
kashtan

Dokładnie. Film taki do pooglądania, ale to nie jest jakiś tytan. Taka amerykańska bajka jakich tysiące.

ocenił(a) film na 9
weronikax25

Brak mi słów.

ocenił(a) film na 8
Barblade07

Doskonale Cię rozumiem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones