PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476580}
8,2 437 868
ocen
8,2 10 1 437868
7,6 41
ocen krytyków
Gran Torino
powrót do forum filmu Gran Torino

W filmie wyraźnie zaznaczone jest, że wspomnienie wojny w Wietnamie jest stałym obciążeniem dla sumienia bohatera, które kształtuje jego charakter. W jednej ze scen Walt mówi, że najbardziej żałuje się rzeczy, których nie rozkazano. Natomiast w scenie spowiedzi Walt wymienia tylko trzy przewinienia z późniejszego życia. Pocałunek Betty Jablonsky, Uniknięcie podatków i brak kontaktu z synami. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest scena, w której szaman Hmong "czyta" Walta i mówi, że błędy przeszłości traktuje jak własne. Jak dla mnie brak wspomnienia w spowiedzi o gorliwej i chętnej służbie jest drobnym niedociągnięciem fabuły. Czy ktoś zwrócił uwagę na taki szczegół?

Aoraadnay

Może po wojnie się wyspowiadał, a od tego czasu żałował już tylko pocałunku, podatków i relacji z synami

ocenił(a) film na 8
Aoraadnay

Tylko, że on walczył na wojnie w Korei, lata 50te, nie w Wietnamie. Polecam poogarniać trochę historii USA ;)

ocenił(a) film na 10
Aoraadnay

Ja bym powiedziała, że on był w nastroju 'jeszcze kilku squwieli na życiowe konto mnie czeka', więc gdyby chciał żałować za służbę w wojsku, to musiałby się wyspowiadać i ze swoich planów względem gangu, jakiekolwiek by nie były. Skoro małemu powiedział, że 'jestem właściwym człowiekiem do tej roboty', to moze uznał, że doświadczenie w pewnych dziedzinach życia może się teraz przydać, żeby naprawić błędy, w związku z czym nie ma co za nie żałować, bo jego plany są swoistą pokutą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones