PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476580}
8,2 437 916
ocen
8,2 10 1 437916
7,6 41
ocen krytyków
Gran Torino
powrót do forum filmu Gran Torino

Jak sądzicie? Dlaczego glównym bohaterem jest Polak. Ze względu na znany u nas brak tolerancji, czy może z innych powodów?

ocenił(a) film na 10
mariusz128

Od razu "ze względu na brak u nas tolerancji", jak zobaczyłem ten komentarz to mi się niedobrze zrobiło. My Polacy jesteśmy bardzo gościnnym narodem, co prawda jak w każdym kraju znajdą się jakieś jednostki które prezentują poglądy rasistowskie. Powodów na wybranie Polaka jako głównego bohatera mogło być mnóstwo:
- Spora ilość Polaków w UK/USA
- Polacy często walczyli nie w swoich wojnach gdzie wykazywali się męstwem.
- Może reżyser chciał pokazać ze Polacy są pracowici i wszechstronni.

ocenił(a) film na 8
Gentlemanhoopek

no i że są bohaterscy i honorowi

Gentlemanhoopek

Racja! Nie zauważyłem, też faktu, że w końcowym etapie filmu Walt Kowalski jednak okazuje się wyrozumiały jeśli chodzi o sprawy tolerancji, potrzebował tylko przekonać się do innej kultury. :)

użytkownik usunięty
Gentlemanhoopek

@Gentlemanhoopek
z tym panem bym wypił :)

ocenił(a) film na 10
mariusz128

to niejedyny film Clinta gdzie gra Polaka...on myślę za coś z pewnością nas lubi, czuje sympatię do naszego narodu...

mariusz128

Super ze Polak ! On ma swietny charakter i zasluzyl się w Korei dla USA

ocenił(a) film na 10
EwaAnna1992

Naprawdę film oceniłaś na 4 ? Nawet trochę cię nie zachwycił ?

Bacian12

Był miły i przyjemny ale nie powalił mnie na kolana :P:)

ocenił(a) film na 8
EwaAnna1992

Miły i przyjemny? Chyba pomyliłaś z jakąś komedyjką.

EwaAnna1992

Za to Zmierzch na 10? Błagam :p

natalia_zieba

heheh każdy ma inny gust nie ma co się dziwić:-)

ocenił(a) film na 7
mariusz128

W amerykańskich filmach roi się od Włochów i Irlandczyków, a to dlatego, że są znaczną mniejszością przy białych, protestanckich anglo-sasach, których póki co możemy uznać za trzon narodu amerykańskiego. Osób o polskich korzeniach w USA będzie pewnie kilka milionów, to też nie dziwota, że w filmie czasem pojawi się postać z polskim nazwiskiem i pochodzeniem. Niestety jest to najczęściej postać odpychająca o czym świetnie pisał Marek Hłasko w "Pięknych dwudziestoletnich" i tam odsyłam po więcej. Eastwood idzie pod prąd amerykańskiego przemysłu filmowego i tworzy pozytywną postać z polskim nazwiskiem. Co ciekawe Skandynawów i Niemców tak dużo w filmach zza Oceanu nie mamy(wyłączając wojenne rzecz jasna), ale to chyba wynika z tego, że oni z powodu religii i podobnego języka bardzo szybko wchodzili w środowisko WASP-ów.

Mordechaj

" Włochów i Irlandczyków, a to dlatego, że są znaczną mniejszością przy białych, protestanckich anglo-sasach"

Nie wiedziałem, że Włosi i Irlandczycy nie zaliczają się do białej rasy. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones