PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476580}
8,2 437 916
ocen
8,2 10 1 437916
7,6 41
ocen krytyków
Gran Torino
powrót do forum filmu Gran Torino

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że napisy w kinach podczas emisji Gran Torino będą mocno różniły się od tych jakie np ja miałem podczas oglądania filmu na kompie. Wszystkie słowa Walta uważane za wulgarne będą zmienione w kinach na bardziej przyzwoite ale to moim zdaniem odbierze filmowi kolorytu. Zobaczyłem na onecie zwiastun polski z napisami i słowo "chujowo" zamienione jest na słowo "nieciekawie" Nie zebym był za wulgarnością ale w tym filmie jest to wskazane . Podczas innego tłumaczenia ludzie mogą nie zauważyć humoru jaki jest w tym filmie, ponieważ zmiana koncepcji zdania może pozbawić go sensu i ludzie odbiorą je jako "zwykłe". Tutaj zwiastun z polskimi napisami http://film.onet.pl/zwiastuny/11044,4218364,filmy.html

ocenił(a) film na 10
kolejorzkks1

Likwidacja wulgaryzmow to najgorszy z mozliwych sposobow walki z "brakiem kultury". Moim zdaniem wrecz nie wolno tego robic bo nie po to ktos sie wysilal..to tak jakby nakrecili nowe sceny czy zmienili stare kontrowersyjne..Jezeli juz to walnac prog wiekowy od 18 lat i po sprawie. Film genialny

ocenił(a) film na 9
kolejorzkks1

Może na ocenę filmu to nie wpłynie, ale fakt że tłumaczenia prawie zawsze są "wygładzone". Nie wiem czemu tak się dzieje, szczególnie że w każdym polskim filmie Czaruś czy inny Boguś rzucaję "mięsem" na prawo i lewo. A ja chciałbym mieć wszystko przetłumaczone. Tylko trzeba to zrobic z klasą /kultowe "wredny matkojebca":)/. Ach, oglądnąc "Człowieka z blizną" z przetłumaczonymi wszystkimi 200 "fuckami"...bezcenne:)

kolejorzkks1

hahah wyobraź sobie pulp fiction bez przekleństw ,fakt ale co zrobisz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones