PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476580}
8,2 437 921
ocen
8,2 10 1 437921
7,6 41
ocen krytyków
Gran Torino
powrót do forum filmu Gran Torino

Polak?

ocenił(a) film na 8

Jaki tam Polak. Może i ojciec był Polakiem, może Wolter był twardy i nikt mu nie skoczył na
osiedlu. Konserwatysta Amerykanin pochodzeniem z Polski. Może i tak ale wódki to on nie pił jak
Polak, tylko jak jakaś panienka. Ale, że Clint nie potrafi wywalić kielona to ja nie wiedziałem.

użytkownik usunięty
Mateoz555

Słuszna uwaga ;)

Mateoz555

Przecież nie używali prawdziwej sake, to musiała być woda... Zresztą poza nazwiskiem i momentem, gdy przekomarzał się z fryzjerem jego pochodzenie w ogóle nie jest podkreślane, bo i po co.

ocenił(a) film na 9
Mateoz555

Czy to jest jakiś powód do dumy narodowej, że polacy umieją wypić cały kieliszek wódki jednym chaustem??? Według mnie nie...

ocenił(a) film na 10
Paton008

W porównaniu z Rosjanami i tak jesteśmy cienkie bolki.

ocenił(a) film na 10
Mateoz555

Picie wódki, jak picie wódki. Ja tu widzę co innego; stereotyp Polaka rasisty. W/g amerykanów to Polacy są winni holocaustu, bo obozy są u nas. Tak w filmie mamy zagorzałego rasistę, który jednak odkupuje swoje winy pomagając rybonom, zwłaszcza w ostatniej scenie

ocenił(a) film na 10
Trabant601

Akurat o holocauście nic tutaj nie ma. 'Wstrząśnięte nie zmieszane' jak by powiedział Bond. Nie mieszajmy.

ocenił(a) film na 7
Mateoz555

może i nie potrafi "wywalic kielona", za to potrafi wiele innych rzeczy.

"Wywalanie kielona" stanowi "wartośc" jedynie dla meneli. Normalni ludzie mają inne rzeczy na głowie.

ocenił(a) film na 9
Mateoz555

Dumnym to można być z siebie jak się alkoholu nie tyka, ale chwalić się jak to sie nie najebało wczoraj albo ile sie nie wypiło- po tym można poznać prostaka bez mózgu który poza wódką i TV świata nie widzi

ocenił(a) film na 8
KopsonKrk

Taki typ człowieka powinien "wywalić", choćby po to by bardziej urzeczywistnić i zobrazować jego usposobienie. O to mi chodziło a nie roztrząsacie temat wyjeżdżając mi tu z menelami. Co to ma do rzeczy. Rozmawiamy o filmie i bohaterze, a ktoś tu uogólnia i nieprecyzyjnie rozwija temat.

ocenił(a) film na 10
Mateoz555

Facet pił wódkę azjatycką, nic dziwnego, że wolał pomalutku spróbować, niż chlupać na raz. Nie każdy ryzykuje przepalenie gardła na ślepo. Ja też bym zabrała się pomału w takim przypadku. Zresztą siedział z Hmongami, którzy wszystko jedli i pili dosyć powściągliwie, może się udzieliło. Małe kobitki, mali faceci, małe talerzyki, małe porcje wódki. I tak został tam uznany za 'żarłoka', jakby jeszcze butelkę ichniej wódki z gwinta popił, to już wyszedłby na dzikiego Amerykańca.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

A w ogóle to konsumował na co dzień piwo w ilościach przemysłowych, więc moze już się po prostu wyżył na browcu.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Swoją drogą - próbował ktoś tzw. 'U-Boota' na sake?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones