PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5929}
5,7 1 795
ocen
5,7 10 1 1795
Granica
powrót do forum filmu Granica

latając wczoraj po kanałach natrafiłam na początek Granicy.... i już przy niej zostałam.
Ładna oprawa muzyczna, ładnie oddany klimat tamtych czasów, i sam temat przejmujący...
Absolutnie nie porównuję filmu do książki, gdyż film nie ma obowiązku wiernie jej
odzwierciedlać.

angel79

owszem, film nie musi wiernie odzwierciedlać książki, jednak uważam, że był on tak chaotyczny i niedopracowany, że bez znajomości lektury momentami mógłby być dla mnie wręcz niezrozumiały

ocenił(a) film na 7
Children_of_THE_Sun

Chaos to zbyt wielkie słowo ;) poza tym wbrew pozorom w chaosie występuje swoisty porządek ;)

angel79

Nie widziałam tego filmu, ale twierdzę, że ta historia zasługuje na dobrą ekranizację, może ktoś mógłby wreszcie zronbić jakąś nową wersje. Sądzę że to by się sprzedało

ocenił(a) film na 7
jozaku

A ja bym się bała... że zobaczę tam Kota, Szyca albo Karolaka... :))))

ocenił(a) film na 8
angel79

Ja bym nie nazwała filmu chaotycznym, ale mam wrażenie, że niektóre stare polskie filmy są tak zmontowane, że brakuje im płynności. Tak samo jak dostrzegam często wymyślne, nienaturalne (teatralne?) gesty czy pozy, tu było podobnie, ale mimo wszystko bardzo mi się podobał. Aż sama się zdziwiłam, bo książki z czasów szkolnych nie wspominam zbyt dobrze ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones