PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462258}

Granice miłości

The Burning Plain
7,1 21 679
ocen
7,1 10 1 21679
6,2 4
oceny krytyków
Granice miłości
powrót do forum filmu Granice miłości

Kilka pytań

ocenił(a) film na 7

Witam,
‘Granice miłości’ obejrzałem głównie ze względu na Jennifer Lawrence, ale ogólnie film nie był zły.
Nie rozumiem kilku momentów
- Dla czego młody jeszcze Santiago chciał się przespać z Marianną w sypialni(i ciuchach) jej mamy? O co chodziło im, co tym zyskali? (trochę to chore)
- inna rzecz to to gdy Mariana podpaliła przyczepę kempingową- co ona zrobiła, jeżeli chciała ichtylko wystraszyć,zrobić psikusa to mogła (no nie wiem) odkręcić wcześniej wodę, wysmarować klamki pastą do zębów, ale nie podpalać rurę z ulatniającym się gazem!
- Była też taka sytuacja gdy Ojciec Mariany jechał wkurzony do Santiago, aby mu ‘zrobić krzywdę’. Jednak zatrzymał się- pewnie nie mógł ogarnąć że zdradziła go żona i córka, ale czemu nic nie zrobił gdy Santiego zobaczył przed sobą- ja bym chyba nie wytrzymał i bym gonił kolesia
-ok jeszcze jedno pytanie: Czemu dorosła Mariana(Sylvia) wybrała taki tryb życia tzn.- bzykanie się z kim popadnie? Czy zachowanie matki miało na to wpływ?
Jak myślicie?

Cervi952

I) Motyw z ciuchami rodziców faktycznie trochę chory, ale to nie było żadne zboczenie -byli można powiedzieć jeszcze dziećmi i cały czas chcieli jakby ogarnąć wątek romansu swoich rodziców, co potem przerodziło się w romans między nimi
II) Mariana wydawałoby się szukała sposobu na zabicie (?!) matki i jej kochanka - sprawdzała gaz itd. I mimo tej sceny gdzie przyczepa zaczyna się palić, a ona się uśmiecha: nie miała nigdy takiego zamiaru - wcześniej bodajże specjalnie odkręciła coś w tych rurach, by ogień nie poszedł do butli z gazem/benzyną, ale tak się stało (czego nie przewidziała) i przecież zaczęła krzyczeć by matka wychodziła z przyczepy. Była za bardzo zła, żeby karać matkę takimi subtelnymi sposobami jakie proponujesz :)
III) Ojciec Mariany był takim typem kolesia, który zgrywa cwaniaka, a na prawdę jest bezradny - nie potrafił podejść do choroby żony jak prawdziwy mężczyzna i tak samo nie dał rady bronić honoru córki/rodziny (pomijając fakt czy to byłby właściwy sposób ku temu)
IV) Klasyczny przykład daddy/mommy issues

ocenił(a) film na 9
Cervi952

II) Ona nie chciała robic im psikusa - nie mogła znieśc faktu, że jej matka uprawia seks z obcym mężczyzną i chciała to przerwac, jednocześnie w nieco szokujący i upokarzający sposób (ich ukarac), tak, by podczas pośpiesznego opuszczania przyczepy poczuli swoje upodlenie. Poza tym MArianna posiada bardzo dominującą i silną osobowośc i po prostu półśrodki jej nie interesują. Zresztą - pasta do zębów na klamce??

ocenił(a) film na 9
Cervi952

III) Zapewne reżyser chciał pokazac, że ojciec właśnie kompletnie się załamał i nie ma już energii do niczego albo uświadomił sobie coś, np. Santaiago to nie jego ojciec, Skopałem już w kwestii żony (zdradzała mnie, bo zamiast ją wspierac po tak strasznej operacji jak wasektomia, jeszcze dolałem oliwy do ognia dając jej jasny przekaz - tak, masz 100% rację - bez piersi przestałaś byc kobietą i naprawdę mnie brzydzisz), to może postaram się zadbac chociaż o psychikę córki i postąpię słusznie (czyt. pomyślę, czy może moja córka oraz Santiago mają inne odczucia, doświadczenia niż ja, że nie jestem pępkiem świata i ich romans nie musi celowac we mnie).

IV) Chyba reżyser po prostu chce pokazac bezsens jej wegetacji - zauważ, że nie przejawiała specjalnych przypływów namiętności, raczej leżała jak kłoda z beznamiętnym wyrazem twarzy. Zabiła swoją matkę i nie potrafii ruszyc ze swoim życiem - cały czas znajduje się w momencie, gdy oni uprawiali seks w tej przyczepie i pewnie dlatego w jej (wypaczonej) psychice powstaje potrzeba współżycia, ale bez przywiązania. Nawet jej własne macierzyństwo i (prawdopodobnie) uczucie do Santiago nie wyleczyło jej z tej traumy.

ocenił(a) film na 6
solange_

mastektomia raczej:)

ocenił(a) film na 7
Cervi952

...mnie tylko nurtuje to że nie wszczęto śledztwa w sprawie podpalenia... bo to było podpalenie....
... a Mariana powinna za to być ukarana,,,,
a Santiago nie kochałby jej gdyby znał prawdę :)

co więcej?
nie wierzę ze miłość może przetrwać 12 lat... że nadal ją kochał
to zdarza się tylko w filmach... przefajnowali

a czemu Santiago chciał sie przespać z marina w pokoju rodziców?
na początku pewnie nie chciał później może chciał zrozumieć
albo tak wyszło...
bardziej nie rozumiem akcji z koszulą nocną
no ale widać byli do siebie bardzo podobni Santiago i Marina


a kochankowie Sylvii - moim zdaniem chciała wyzbyć się emocji nie chciała się przywiązywać. Sam seks nie sprawiał jej przyjemności.. może to kara... jak samookaleczenie.... które robi się po to aby wyprzeć ból psychiczny

eSTe

Na tym polega konstrukcja dobrego filmu, że można zadać sobie wiele pytań i nic nie jest jednoznaczne; odpowiedzi też można ułożyć wg wieku pytających. Dzieci zawsze w pewnym stopniu są zafascynowani swoimi rodzicami i są ciekawi ich przeżyć.
A Gina , przepiękna kobieta, czuła się niekochana przez męża, co było dobitnie ukazane, więc wdała się w romans; wystarczy
zobaczyć jak On na nią czeka i patrzy, i pieści, to fascynacja, pożądanie i każdy za tym tęskni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones