PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840805}
6,0 21 361
ocen
6,0 10 1 21361
5,6 5
ocen krytyków
Greenland
powrót do forum filmu Greenland

Nastawiałem się na średniaka jak to ostatnio bywa z filmami z Butlerem w roli ale film o dziwo był całkiem niezły. Nie nudziłem się, ciągła akcja i poczucie napięcia, dobra muzyka i zdjęcia. Może nie było dużo efektów rozpierduchy ale film fajnie jest nakręcony, trzyma w napięciu i co najważniejsze nie ma w nim tego typowego amerykańskiego patosu typu wszyscy się cieszą mimo że obok ludzie umierają. Film zaliczam do tych poważniejszych, jest klimat grozy i powagi sytuacji.

ocenił(a) film na 8
majkelll20

Mam takie same zdanie. Bez głupich wstawek komediowych. Na poważnie. Dla mnie ok.

ocenił(a) film na 10
kojoneczka

Ja również tak samo uważam i mi się bardzo podobał.

ocenił(a) film na 7
madzioreks_2

Za dużo homofobii. Patologiczna rodzina składająca się z kobiety i mężczyzny i chłopca. Kobieta powinna być lesbijką, która po in vitro dokonała 5 aborcji, mąż powinien być transwestytą, na pewno niebinarnym. Dzieciak powinien być już po pierwszej terapii zmiany płci, jak na prawdziwego drag queen przystało. Powinien występować już w mediach i opowiadać o swoich doświadczeniach bycia dziewczynką, nosić sukienki i malować się. Jednak ten film nie spełnia wymogów Amerykańskiej Akademii Filmowej w kontekście równouprawnienia mniejszości. Sukcesu więc mu nie wróżę.

ocenił(a) film na 7
k_derebecki

Tu się zgodzę. W filmie zdecydowanie brakowało mi ludzi z gatunku LGBTQH. Co gorsza, jedyna czarnoskóra osoba przedstawiona w filmie została szybko uśmiercona. Film też nabija się z ludzi chorych na cukrzycę, jakoby byli gorsi i nie mogli wejść na pokład samolotu. Filmowi dałbym 10/10 gdyby reżyser był choć trochę tolerancyjny i główny bohater byłby jednocześnie każdą literką z akronimu LGBTQH, czyli Lesbian, Gay, Bisexual, Transistor, Quake III Arena oraz Huawei.

ocenił(a) film na 7
PinkySuavo

Podzielam Twoje odczucia. To naprawdę niezły film. Dobrze zagrany, muzyka na poziomie i przede wszystkim ciągłe napięcie i klimat sprawiają,że te dwie godziny szybko mijają. Pod tym względem bije na głowę 2012,czy Pojutrze. Nie ma tutaj głupich,zbędnych scen, czy dennych dialogów.Gdyby dołożyć do tego lepsze efekty i choćby pokazanie uderzenia samej komety w ostatnich scenach, to otrzymalibyśmy świetny film katastroficzny. Brakuje pokazania tej zgłady. Za to mamy świetnie wyciągnięte na wierzch wszystkie ludzkie słabości w obliczu nadciągającej śmierci i dramat rodzinny. Nie ma tutaj nic przesadzone.

ocenił(a) film na 8
ramzees

Czekam na kontynuacje post apo :)

ocenił(a) film na 3
k_derebecki

Za to był wątek z ciemnymi, dobrodusznymi gejami, film uratowany ;)

ocenił(a) film na 7
rafal_ab

Fakt. Ale ten wątek nie był aż tak nachalny, do jakich stara się przyzwyczaić widzów, współczesne kino.

ocenił(a) film na 8
k_derebecki

Rozwaliles mnie

ocenił(a) film na 7
majkelll20

Podzielam Twoje odczucia. To naprawdę niezły film. Dobrze zagrany, muzyka na poziomie i przede wszystkim ciągłe napięcie i klimat sprawiają,że te dwie godziny szybko mijają. Pod tym względem bije na głowę 2012,czy Pojutrze. Nie ma tutaj głupich,zbędnych scen, czy dennych dialogów.Gdyby dołożyć do tego lepsze efekty i choćby pokazanie uderzenia samej komety w ostatnich scenach, to otrzymalibyśmy świetny film katastroficzny. Brakuje pokazania tej zgłady. Za to mamy świetnie wyciągnięte na wierzch wszystkie ludzkie słabości w obliczu nadciągającej śmierci i dramat rodzinny. Nie ma tutaj nic przesadzone.

majkelll20

Mi tez się podobał. Napięcie miażdżące. Przypominał mi trochę Niemożliwe z 2012 r.

ocenił(a) film na 8
mopsinka

Dokładnie takie samo porównanie przyszło mi na myśl.

ocenił(a) film na 6
mopsinka

Dokładnie! Też przypominało mi "Niemożliwe", ale w innej odsłonie.

ocenił(a) film na 8
majkelll20

Naprawdę dobry, może poza tym ze wszystkie problemy wynikły z żony głównego bohatera :) (przy pucowała się ze syn jest chory, wsiadała do samochodu obcych ludzi itd :) , napięcie jest , akcja też zdecydowanie najlepszy od ostatnich gniotów typu San Andreas czy Skycraper

ocenił(a) film na 8
majkelll20

Dokladnie.Mnie tez sie podobal bardzo.Jak dla mnie duze zaskoczenie roku.Zaraz obok Deep Impact moge dac ten film na mojej liscie filmow katastroficznych.

ocenił(a) film na 3
majkelll20

Ci się podobało? Kogo to obchodzi panie Ci.

ocenił(a) film na 5
Krzypur

Tu się z Tobą zgadzam w pełni, jako, że nie stawia się Mi na początku zdania :-)

ocenił(a) film na 3
Ewiatko

Może i jestem przewrażliwiony na punkcie polszczyzny, no ale w końcu to mój język. Nb. od dłuższego czasu patrzę na widowiska sportowe, ale nie słucham komentarzy (jest taki przycisk "mute"), ponieważ panie i panowie w co drugim zdaniu mówią "tutaj" i "troszeczkę".

ocenił(a) film na 5
Krzypur

Ja też jestem przewrażliwiona na punkcie jęz.ojczystego i kola mnie w oczy i w uszy błędy językowe.

majkelll20

Mąż wraca do domu po iluś godzinach pracy, raczej więcej niż ośmiu, zmywa naczynia, odrabia lekcje z synem, żona z bieżni idzie pod prysznic i che rozwodu, to naprawdę robi się potwornie nudne.

wlader

Może dlatego, że nawywijał (bzyknął inną), jest o tym mowa w filmie. Uważasz że jak ktoś kto zdradza żonę pozmywa gary i odrobi lekcje z synem, to już nie powinno się go czepiać?

ocenił(a) film na 7
majkelll20

Mam identyczne odczucia. Spodziewałem się czegos co wyłącze po 30minutach z zażenowaniem a tu o dziwo dużo elementów na spory plus. Akcja trzyma w napięciu, nie ma jakiś głupot, sporo logicznych rozwiązań.

ocenił(a) film na 3
majkelll20

ani w nim grozy ani powagi. Bajka niczym kraina lodu. Ten film to już nawet Armaggedon przebił.

ocenił(a) film na 8
majkelll20

Mnie również się podobało. Wiedziałam ze to dramat ale spodziewałam się troszkę więcej katastrof ;) generalnie polecam. Dobre kino.

ocenił(a) film na 7
majkelll20

mi też

użytkownik usunięty
majkelll20

Dołączę do osób, które podzielają Twoje odczucia.
Gdybym nie natrafił na Twój komentarz i miał coś napisać o tym filmie, to brzmiałoby to podobnie. Tak więc żeby nie powtarzać się ze wszystkim, to tylko jednym zdaniem napiszę, że film naprawdę udany.
pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones