PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31890}

Grinch: Świąt nie będzie

How the Grinch Stole Christmas!
7,1 2 219
ocen
7,1 10 1 2219
Grinch: Świąt nie będzie
powrót do forum filmu Grinch: Świąt nie będzie

Czarujący!

ocenił(a) film na 10

Coroczna obowiązkowa pozycja o niezapomnianym, nietuzinkowym i jedynym w swoim rodzaju świątecznym klimacie. Po dziś dzień pamiętam gwiazdkowe seanse na Cartoon Network (która to stacja trzymała się wówczas na bardzo wysokim poziomie), gdzie owa kreskówka wiodła prym zaraz obok "Pierwszej wigilii Misia Yogi", "Bożego Narodzenia u Flintstonów" i "Miasta, o którym zapomniał Święty Mikołaj". Szkoda, że te czasy minęły bezpowrotnie i dziś nasze młodsze rodzeństwo przesiaduje przed ekranem oglądając perypetie "Hany Montany"czy śledząc "Przygody Timm'iego"...
Co do oryginalnej wersji - owacje na stojąco dla jedynego w swoim rodzaju Boris'a Karloff'a, który zamienił tę bajkę w moralizatorsko przejmujące arcydzieło zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dorosłych, którzy często zapominają jak ogromny i nieprzemijający czar niosą ze sobą kreskówki;)

ScarlettOHara

To ile ty masz lat?,że mówisz o swoim młodszym rodzeństwie i że na caronie leciał grinch,ja nie prypominam sobie aby go puszczali na Carton.

ocenił(a) film na 10
Oktavian7

Ja kolego pamiętam jeszcze Cartoon Network w wersji z angielskim lektorem. Dopiero w 1998 roku wprowadzono tłumaczenie. Grinch był emitowany właśnie pod koniec lat'90tych i chyba jakoś do 2003 roku. Najstarszy brat z mojego młodszego rodzeństwa ma 18 lat i pamięta te kreskówkę. Ja nie jestem wcale wiele starsza od niego;)

ScarlettOHara

A właśnie koleżanko ;),skoro przy świątecznych klimatach które minęły ,to pamiętasz " Złego mikołaja" z Bilym Thortonem?-to dopiero klimacik ma świąteczny,moja ulubiona pozycja na święta,zaraz po "Kevinie" heheh

ocenił(a) film na 10
Oktavian7

Pamiętam. Nigdy mi się nie podobał;) Za to "Kevin" jak najbardziej, ale jak to mawiają - co za dużo, to niezdrowo. I to chyba tu znajduje zastosowanie;)

ScarlettOHara

Nie no ,"Zły mikołaj" ci nie podchodzi.czemu ?
Mikołaj alkoholik ,to pierwszy taki temat w filmie.

ocenił(a) film na 10
Oktavian7

Jakoś mnie ta koncepcja nie zachwyciła. Być może wolę te tradycyjne, ''komercyjne'' pod tym katem produkcje typu "Grinch", "To wspaniałe życie'' czy "Wigilijna opowieść"...

ScarlettOHara

A mnie osobiście podobał się film bardzo stary z Jimim Stewartem ;],zapomniałem tytułu,juz wiem"To wspaniałe życie"--genialny fil,szok ,że po tylu latach go pamiętam,a kiedy oglądałem po raz pierwszy i ostatni mialem z 12 lat chyb a;D

ocenił(a) film na 10
Oktavian7

To film, którego konwencja zapoczątkowała ''świąteczne produkcje'';)

ScarlettOHara

a to nie wiem,ale dziwne ,że tak stara produkcja może sie podobać ,oj kure**sko dziwne ;))

ocenił(a) film na 10
Oktavian7

Stare produkcje są zwykle najlepsze. Nie dość, że zapoczątkowują powielane następnie konwencje to jeszcze niosą w sobie czar, którego współczesnym obrazom bardzo często brakuje;)

ocenił(a) film na 9
ScarlettOHara

http://www.filmweb.pl/film/Miasteczko+Halloween-1993-7705
Nowatorski, czaru nie można odmówić... ma u mnie 10/10 + serduszko ;)
To taki przykład nowszego filmu

ocenił(a) film na 10
Pietrek7

Jedna z moich ulubionych świątecznych produkcji;) Dobra pozycja.

ScarlettOHara

Pamiętam to! Super film animowany i do dziś mam do niego duży sentyment. Mam Cartoon Network od 1998r. i wtedy trzymał poziom nie to co teraz puszczają.

ocenił(a) film na 10
LordShen

Mi się czasem zdarza przełączając kanały zajrzeć na CN, ale nowe, ogłupiające produkcje i ich przesadzeni bohaterowie nie są warci prądu;)

ocenił(a) film na 8
ScarlettOHara

Zgadzam się. Bardzo dobry film. Z ładną animacją, świetną piosenką "You're mean one, Mr Grinch", dobrym przesłaniem.

ScarlettOHara

ha! ogladnalem kilka dni temu :) doskonaly :) Uwielbiam scene gdy Grinch niczym wąż sunie z uśmiechem na ustach między prezentami pod choinką :D pzdr!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones