PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112203}

Gringo

Quién sabe?
7,4 450
ocen
7,4 10 1 450
Gringo
powrót do forum filmu Gringo

Mehiko na całego

ocenił(a) film na 9

Jeden z lepszych i mój (chyba) ulubiony nie-Leone spaghetti western. Gorąco polecam, rozrywka na najwyższym poziomie. Świetni Gian Maria Volontè oraz Lou Castel, a do tego ciekawa kreacja Klausa Kinskiego. Damiano Damiani już drugim filmem zachęca mnie( z powodzeniem) do sprawdzenia kolejnych pozycji.

PS. Trochę tani ten polski tytuł: "Gringo". Jak ktoś wcześniej wspominał, film jest wyświetlany w pl telewizji ze spolszczonym tytułem angielskim. Brzmi dużo lepiej.

Troublesome

Ja również uwielbiam ten film. Do tego świetna ścieżka dźwiękowa i wspaniała gra aktorów.
A co do filmów Damianiego, to właśnie przymierzam się do "Io ho paura" (Boję się). Prawdopodobnie film w podobnym klimacie do "Trzech dni Kondora".

ocenił(a) film na 9
KotArystokrata

Film wygląda ciekawie. Zerknąłem na yt. Niestety bez angielskich napisów nie mam co podchodzić. Jestem skazany na "wypożyczalnie". :)

Troublesome

A znasz może rosyjski? Bo w wersji z rosyjskim lektorem jest łatwo dostępny :)
Tak czy inaczej - niezły film (właśnie obejrzałam), chociaż klimat zupełnie inny niż w "Gringo".
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
KotArystokrata

Miewam do czynienia z Rosjanami, więc trochę liznąłem języka. Poliglotą nigdy nie zostanę, ale mam wrażenie, że ten język jest dla nas Polaków, Słowian, łatwo przyswajalny. Już pomijając czynniki dzięki, który potrafimy się nawzajem komunikować. Moim zdaniem, decydujący jest fakt, że tak wiele dziesięcioleci byliśmy pod ich butem, to robi swoje. Znamy bardzo wiele zwrotów, czy słówek. Ale o czym ja tutaj piszę. ;p Dziękuję za wskazówkę i polecenie, dziś go obejrzę. :)

Troublesome

Angielski tytuł to za to straszny spoiler

ocenił(a) film na 9
idas15

Fakt. Tak się podnieciłem filmem, że nie spojrzałem na to od tej strony. Swoją drogą... Jestem wstanie zrozumieć, że wśród dystrybutorów znajdują się idioci, którzy spoilerują film chwytliwym tytułem. Jednak jakiś czas temu zepsułem sobie seans przez oryginalny tytuł, który niby miał wyrażać film w kilku słowach, a w rzeczywistości odpowiadał na najważniejsze pytanie. W sumie to nie trzeba oglądać, bo wiemy jak się skończy. To tak w ramach luźnej dygresji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones