PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106241}

Grobowiec Ligei

The Tomb of Ligeia
6,6 1 293
oceny
6,6 10 1 1293
6,7 3
oceny krytyków
Grobowiec Ligei
powrót do forum filmu Grobowiec Ligei

Średnio

ocenił(a) film na 6

Ostatnia adaptacja Poego Cormana jest.... niezła. Dałem jedno oczko w górę za Price'a którego rola
jest jedynym co mnie przy tym filmie zatrzymało.
Początek jest całkiem obiecujacy, jednak póxniej tępo filmu pada kompletnie. Akcji praktycznie nie
ma, a jak jest to nie angażuje. Sam pomysł, może i jest dobry, niektóre sceny mi się podobały, ale
mijały szybko i wracała nuda. Największym problemem tego filmu jest brak klimatu. Poprzednie
adaptacje Cormana były mroczne, klimatyczne, tutaj atmosfera to jeden wielki bezkres nijakości. W
zwiazku z powyższym całą intryga i tajemnica nie ciekawia zupełnie, bo nic widza w nią nie wciąga.
Koniec końców otrzymujemy historię w stylu "zdemaskować oszusta" i to w najabrdziej przeciętnym
wydaniu jakie moze być.

mim1312

Głównym problemem fabularnym jest to, że film powtarza te same zabiegi znane z poprzednich filmów cyklu. Znowu mamy demaskację oszustów i pożar jako najprostszy sposób by spotęgować akcję kulminacyjną. Ciekawe czy Corman puścił wszystkie dekoracje z dymem?

Dla mnie jest to najnudniejszy film Cormana z Pricem. Po świetnym początku robi się nudno i na dobrą scenę trzeba czekać gdzieś do połowy filmu, mam tu na mysli pogoń Ligei za kotem. Ma w sobie coś urokliwego, szkoda, że dalsza część firmu nie oferuje niczego podobnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones