PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=392933}
5,3 8 777
ocen
5,3 10 1 8777
Grudge 3: Powrót klątwy
powrót do forum filmu Grudge 3: Powrót klątwy

Zmasakrowany film

ocenił(a) film na 2

Zacznijmy od tego że sam tytuł nie ma żadnego sensu. Po co ten "Powrót" w tytule? Z tego co wiadomo z poprzedniego filmu Kayako nie została pokonana ani nic z tych rzeczy wiec nie mogła powrócić. Rozumiecie o co mi chodzi.

No ale jakie są plusy tego filmu... Emi Ikehata. Chyba tylko dzięki jej ładnej twarzyczce wytrzymałem do końca tego filmu.

No i jest mowa o tym że klątwa odrodziła sie w tym domu w Nowym Yorku, co jest pozbawione sensu. W poprzedniej części klątwa załatwiała każdego kto wszedł do spalonego już domu Kayako. Klątwa nie mogła sieodrodzić ponieważ nie zostałą złąmana ani nic takiego o czym wspominałem już powyzej. A nawet jeśli TO DLACZEGO KUR*A wybrała właśnie ten dom w Nowym Yorku.... to troche daleko od Japonii nie uważacie?

O klimacie też nie ma co wspominać bo został zabity jak cała reszta. Wszystko wygląda zwyczajnie, nudno, zrezygnowano z mroku i szarosci które dominowały w poprzedni częściach. Samą Kayako gra koszmarna wręcz Aiko Horiuchi która jest po prostu nijaka. Ta zmiana była już naprawde dużym ciosem.

Za fabułą też cieżko nadążyć, bo jest po prostu dziurawa jak durszlak i durna do potegi entej. Kayako która zabijałą każdego przez strach w poprzednich filmach, tutaj łamie kosci, karki, wydłubuje oczy i tak dalej. Fani poczują sie jeszcze bardziej wyobcowani, zapewniam.

O końcówce wole już nie wspominać bo każdego doprowadzi do szału.
Czy to jest dobre zamknięcie trylogii? ABSOLUTNIE NIE!
2/10

mim1312

Aha ,widać że nie oglądałeś uważnie poprzednich części .
Klątwa przeniosła sie do tej kamienicy bo sprowadziła ją z Japonii dziewczyna Alison o której była cała druga część klątwy .
Weszła do tego domu w którym zginęła kayako i wróciła do ameryki noszac w sobie klątwe i w tej kamienicy zgineła i klątwa narodziła sie tam (w kamienicy) na nowo.

ocenił(a) film na 2
naka1234

Dzięki za wyjaśnienie.... chociaż to i tak nie ma dla mnie żadnego sensu xD
Cóż.. i tak dziękuje bardzo i pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
naka1234

To że atakuje w innym miejscu nie nic do kwestii "odrodzenia" i właściwie nie ma to sensu. Myśle, że porażka tkwi w tym, iż ktoś chciał przedobrzyć. Aktorka, która gra Kayako faktycznie gra fatalnie, jest strasznie sztuczna. Jednak fabuła wcale nie jest taka zła i ktoś mógłby zrobić to dużo lepiej. Koniec daje widocznie do zrozumienia, że na 3 części nie koniec. Oby było lepiej :D

groszek1695

Na początku filmu mówią o tym ze klątwa się przenosi :)

ocenił(a) film na 2
naka1234

Przenosi, ale nie odradza :]

groszek1695

Ale onanie ma z czego się odrodzić bo już ona jest.

ocenił(a) film na 2
naka1234

O tym była mowa wcześniej ;]

mim1312

Ta Kayako to porażka, w ogóle nie wzbudzała u mnie przerażenia. Aiko nie wyszła ta rola.
Takako Fuji jest niezastąpiona.

mim1312

Całość polega na tym, że na początku filmu dodano jedna zdanie więcej niż było w poprzednich ("Ci którzy przetrwają, będą nosić w sobie klątwę póki nie narodzi się ona na nowo"). Ktoś sobie coś wymyślił, ubzdurał coś sobie i rposzę... tak działa chyba cały amerykański przemysł filmowy: jak nie remake to n-ta część, jak nie reboot to bezsensowne kontynuacje...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones