PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118402}

Grupa specjalna

Strategic Command
5,0 304
oceny
5,0 10 1 304
Grupa specjalna
powrót do forum filmu Grupa specjalna

Jednak w o wiele gorszym wykonaniu. Tu na pokład zamiast Analityka CIA, wykwalifikowanych żołnierzy i inżyniera lotnictwa na pokład wkraczaja trzej agenci FBI. Oczywiście jest bomba (tyle że bez gazu zagłady). Terrorystami są nie Arabowie, lecz Niemcy (i jest ich mniej, a znimi jest kobieta). Rozwiazaniem ostatecznym jest eskadra F-16 mająca zestrzelić samolot. Postaci poboczne są przedstawione w sposób nie budzący choćby najmniejszej sympatii (Bryan Cranston jako dziennikarz Phil Hertzrg wysiada przy JT Walshu, który u Bairda zagrał senatora Mavrosa). Jest współpracująca z agentami stewardessa (jak wyżej) Amanda Wyss do pięt nie sięga Hale Berry. Poza tym i terroryści i tajniacy zachowują się jak kompletni idioci. Na dodatek w przeciwieństwie do "Krytycznej..." ginie jeden pasażer.

Jest jeszcze kilka innych różnic, ale ogólnie wszystko jest niemal takie same. Poza tym wszystko jest uproszczone, akcja idzie zbyt łatwo i o wiele za szybko. Żadnego napięcia, klimatu, nic. Gra aktorska poniżej zerowego poziomu, muzykę natychmiast zapominamy.

Skąd się w ogóle cała ekipa i załoga urwała - to pytanie pozostanie bez odpowiedzi.
Oglądałem tylko kawałkami, ale mówię Wam - po tym co widziałem, mogę Was zapewnić, że możecie mi wierzyć. Nie warto marnować na to coś zdrowia i cennego czasu.

Shiloh

Obejrzałem 20 minut filmu i też skojarzyłem go z krytyczną decyzją. Jasne, że gorszy, ale też nawet fajny, dlatego ode mnie 6/10, bo nie zasługuje na 1 ;) Pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones