PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31059}

Gubernator

All the King's Men
6,7 1 247
ocen
6,7 10 1 1247
Gubernator
powrót do forum filmu Gubernator

dramat ukazujacy mechanizmy wladzy politycznej. opowiesc o przekraczaniu granic moralnych przez lokalnego polityka amerykanskiego Willy'eg Starka (doslownie przypomina sie powiesc Nalkowskiej), kierujac ego sie pragmatyzmem i zasada, iz cel uswieca srodki; aktualne w wielu demokratycznych krajach, chocby takich jak nasz, bo to zarazem wiarygodna wiwisekcja zjawiska populizmu i rozmaitych zagrozen, na jakie narazona jest demokracja; przy okazji wazny przyczynek do ukazania kondyncji demokratycznego "ludu", ktory okazuje sie czesto niedojrzaly i podatny na manipulacje cynikow; a wszystko to polane jeszcze sosem psychologicznej wiarygodnosci

kamczat

Może i jest to przenikliwe studium władzy, ale jednak film ten nie rzucił mnie na kolana, owszem to solidna robota, jednak jak na Oscarowy film to jednak trochę (jak dla mnie) za mało. Zabierając się za oglądanie spodziewałem się zupełnie czegoś innego i śmiało mogę stwierdzić że troszkę się rozczarowałem. Pod paroma względami film także się troszkę już postarzał. W końcu powstał w 1949 roku. Ale można obejrzeć bo sama treść dosyć mądra z przesłaniem oraz uniwersalna i nigdy się nie zestarzeje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones