PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849122}

Gunda

7,1 2 035
ocen
7,1 10 1 2035
7,2 16
ocen krytyków
Gunda
powrót do forum filmu Gunda

Film jest pełen dłużyzn, monotonny, odbieram w kategoriach może nie taniego, ale bardzo naiwnego chwytu osób którym los zwierzątek hodowlanych nie jest obojętny. Zdjęcia wcale nie robią takiego wrażenia jak się z pozornie można było spodziewać.

Proza życia zwierząt na gospodarce, gdyby zrobić bardziej wstrząsające zakończenie może by ruszył bardziej.

ocenił(a) film na 8
mitrus80

bardziej wstrząsające zakończenie, tzn zarżnięcie świni przez rzeźnika? ból matki, której odbierane są młode nie jest wystarczające? to jest jeden z wielu elementów cierpienia zwierząt hodowlanych, może mniej oczywisty, ale równie ważny. dla mnie wybrzmiał dużo mocniej

ocenił(a) film na 5
fantasmagorja

Tak, wiem, moja wypowiedź zabrzmiała strasznie cynicznie, ale takie mam odczucia, bardziej dokumentalny, suchy i dosadny sznyt nadałby wg mnie silniejszej wymowy, Wpis powyżej nie ma na celu umniejszać uczuciom ludzi, których ten film ruszył za serce. Pozdrawiam.

mitrus80

W mojej opinii zakończenie było akurat mega wstrząsające, podobnie jak scena zabicia chorego prosiaczka... Zgadzam sie natomiast z tym, że większosc filmu, pomimo dobrych założeń i ciekawych ujęć, była zwyczajnie nudna. Niektóre fragmenty z życia Gundy ciekawie pokazane, jednak jak dla mnie, zabrakło tu ręki reżysera. O ile wprowadza nas dość głęboko w świat Gundy i jej dzieci, o tyle wszyscy wiemy jak wyglądają pasące się krowy czy kury na wybiegu. Te nic nie wnoszące dlużyzny znacznie popsuły odbiór całego obrazu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones