PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=675560}

Hal

7,3 727
ocen
7,3 10 1 727
Hal
powrót do forum filmu Hal

Choć film nie jest genialny, to naprawdę polecam obejrzeć. Nawet jeśli nie wkręcicie się w historię, animacja powali Was na kolana. Jest po prostu nieziemska. Tła, kolory i przede wszystkim projekty postaci - wszystko jest idealne. Przez cały czas gapiłam się z zachwytem na ekran (przede wszystkim na Haru :)) Sakisaka Io naprawdę się spisała.

ocenił(a) film na 9
LadyKrueger

W rzeczy samej znawcą animacji nie jestem ale ta wbija się od pierwszych chwil obrazem. Cieszę się że w zasadzie zostało wszystko zrealizowane krótko dzięki czemu nie tworzy się jakaś sztuczność. Mamy esencje na ekranie. Uroku dodaje również udźwiękowienie pięknie odgrywa emocje.

Choć seans krótki i na raz, to zostawi smak na długo... słodki.
Tak na koniec wątpię by Świat tak wyglądał gdy już będziemy mieli roboty człekopodobne : )

ocenił(a) film na 8
LadyKrueger

Nie wszystko jest tak piękne jak opisujesz.
Zacznijmy od pewnej sprawy technicznej, za produkcję tę odpowiedzialne sa 2 studia - Production IG oraz WIT Studio.
-WIT Studio odpowiedzialne było za animowanie projektów postaci Sakisaki Io oraz zrobienie całego tła -> i to faktycznie, wyszło genialnie. WIT Studio używają w 90% klasycznych metod animacji - czyli reczne rysunki - niesamowitośc tej ekipy widać w kazdym anime, w jakim maczają swoje place (nie ma tego dużo).
-Production IG odpowiedzialne było za animacje obiektów, efekty oraz złączenie wszystkiego w całość -> tutaj jest pies pogrzebany. Osobiście lubię te studio, wiele różnych dobrych anime wypuścili, ale w tej produkcji dali ciała, chcieli przedobrzyć i wyszło nie za dobrze (jak w każdym filmie, który widziałem od nich - co dziwne - w serialach jest wszystko jak najbardziej OK). Po pierwsze - grafika 3D - obiekty były ohydne (samochody, ta przedmiot/obiekt/budowla wręcz/whatever noszony na festiwalu - nie wime jak się to konkretnie zwie). Grafika 3D to jest najgorsze co może się przydarzyć podczas animacji, używana jest najczęściej w celu cięcia kosztów. Jestem na to wybitnie przeczulony i bardzo mi to przeszkadzało. Jedyne co było ładnie wykonane od strony Producion IG to była woda, reszta efektów i obiektów to był koszmar.
Także od strony graficznej dla mnie to było co najwyżej przeciętne mimo tego, że tła były piękne i same postacie.

Sama historia jest naprawdę dobra, podobał mi się ten zwrot akcji przy końcu, naprawdę się tego nie spodziewałem.

rascal0pl

Obejrzałam to ze względu na Sakisakę, bo znam jej twórczość. I tam, gdzie spodziewałam się dostać coś dobrego, nie zawiodłam się, a wręcz przeciwnie. Nie mam oka specjalisty (poza tym strona techniczna filmu nie jest w kręgu moich zainteresowań), więc nie dostrzegam rzeczy, które dla Ciebie mogą wydawać się oczywiste. Ale wiem jedno: postacie i tło mnie zachwyciły i to głównie miałam na myśli pisząc komentarz ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones