PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495704}
5,5 9 236
ocen
5,5 10 1 9236
4,8 6
ocen krytyków
Halloween II
powrót do forum filmu Halloween II

na siłę

ocenił(a) film na 5

niezbyt udana i niekoniecznie potrzebna kontynuacja remaku Roba Zombie. stara się on tu rozwinąć pewne wątki rozpoczęte przez samego siebie w pierwszej części, ale efekt jest wymęczony i mało satysfakcjonujący. na pierwszy rzut oka wszystko w porządku, mógłby być z tego nawet przyjemny slasher. ale Zombie niepotrzebnie wprowadza cały szereg niepotrzebnych, osłabiających napięcie i nudnych scen. patrzenie na wiecznie miotającą się po ekranie i wrzeszczącą Laurie jest naprawdę mało ciekawym zajęciem. aż chce się aby jej braciszek w końcu ją zaszlachtował i przyniósł wszystkim święty spokój. sceny zabójstw są całkiem krwawe, ale i mało pomysłowe, przez co nie wnoszą zbyt wiele "motoryki" do całości. miejscami odniosłem wrażenie, że Robowi kompletnie nie chciało się kręcic tego filmu, dlatego zrobił go "na odwal się". no i jeszcze te wymęczone kwestie związane z białymi końmi i zjednoczeniem rodziny - naprawdę można było sobie odpuscić tego typu pseudo metafizyczne bełty. na plus: role McDowella (tu akurat stwierdzę że sposób zaprezentowania dr. Loomisa mi się jak najbardziej podobał, to jedna z najciekawszych postaci filmu) i Dourifa (w porównaniu choćby do swych dwóch filmowych pociech pokazuje że warsztat aktorski to on ma i można go użyć nawet w horrorze), a także strona wizualna: sekwencje wizji Michaela może są durne, ale kilka z nich zostało naprawdę świetnie pokazanych. na koniec zaznaczam, że widziałem jedynie tzw. "unrated director's cut" i to wobec tej wersji odnosi się ma ocena.

ocenił(a) film na 3
Caligula

zgadzam sie, film totalnie nie udany
I po cholere te wstawki z tym białym koniem i mamusią michaela, co oni z tego filmu zrobili hehe
masakra po prostu, film totalna klapa

ocenił(a) film na 7
turek86_pwse

Przesadzacie, udana kontynuacja. Wreszcie ktoś zabrał się za psychikę Myersa. Wolelibyście pewnie, żeby to truchło chodziło z nożem i bezmyślnie mordowało jak Jason? Za każdym nawet psychopatycznym zachowaniem stoi jakieś przeżycie z dzieciństwa lub chęć chociażby zjednoczenia rodziny, nic mu przecież innego nie zostało. Marudzicie jak to Polacy...

ocenił(a) film na 5
eternal_champion

Film nie był zły, ale wizje Roba Zombiego na temat scenariuszy filmowych są nie na moją głowę. Wydaje mi się, że pan Zombie robi filmy po to aby promować swoją żonę jako aktorkę.

ocenił(a) film na 6
eternal_champion

Film jest niezły ze względu na trochę inne podejście do tematu. Widać, że Zombie chciał nakręcić film z drugim dnem, głębią. Wyszedł mu przez to bardziej dramat niż horror. Ogólnie akcje Myersa są monotonne, zabija wszystko co leci nożem. Jak to ujął założyciel tematu - mało pomysłowe. Trochę jest dosadnych i obrzydliwych scen, co mnie akurat nie kręci. Natomiast psychologiczne/metafizyczne momenty to coś czego się często nie widzi w tego typu filmach. Dla mnie całkiem spoko motywy. Film odbiega z ich powodu od utartego kanonu slasherów, co nie każdemu się musi podobać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones