PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744328}
5,8 25 322
oceny
5,8 10 1 25322
6,2 24
oceny krytyków
Halloween
powrót do forum filmu Halloween

Czy doczekam się...

ocenił(a) film na 8

...wreszcie starych odsłon na blu-ray lub dvd w Polsce ? Nie kumam jak polscy dystrybutorzy mogą być takimi ignorantami nie wypuszczając pierwszych odsłon cyklu, za to part 6, 7, 8 i dwie części od Roba na rynku dvd są. Gdzie tu logika ja się pytam ?

Void

Kwestia praw i dystrybutora. Do wszystkich filmów które wymieniłeś prawa ma Dimension Films. 2 i 3 część to Universal, pozostałe włącznie z pierwszą to jakieś niezależne firmy... w Polsce możliwe że zupełnie bez dystrybutora. Jeśli jedynka nie wyjdzie jakimś trafem przy okazji premiery nowej części to już wątpie czy kiedykolwiek to nastąpi.

ocenił(a) film na 8
nevler

Ja to wszystko rozumiem, ale prawa do dystrybucji w Polsce przecież można wykupić, tak jak to miało np. miejsce z pierwszą częścią teksańskiej masakry czy chociażby koszmarami z ulicy wiązów.

Void

Zgadza się, widać nikt jeszcze się tego nie podjął. Może za droga licencja? W każdym razie szanse maleją z czasem, DVD powoli odchodzi do lamusa i jest zastępowane przez BRD, które jest z kolei droższą inwestycją. Ostatnia szansa teraz, przy premierze nowego filmu (ja już dawno odpuściłem i ulubione zbieram w formie digital).

ocenił(a) film na 8
nevler

Wydaje mi się, że tu bardziej chodzi o małą popularność filmu w Polsce a co za tym idzie i małe zyski dla wydawcy niż drogą licencję, chociaż z drugiej strony czy taka Teksańska Masakra jest popularna u nas ? Wątpię. To są filmy dla niszy i mało kto chce z większych wydawców w tą niszę inwestować. Inaczej było za czasów VHS każdy film był popularny w naszym kraju, bo rynek nie był nasycony i ludzie masowo rzucali się na każdy nowo dostępny tytuł. W wypożyczalniach kaset to był istny raj dla nas - oglądających. Pomijam już tu kwestie braku regulacji o prawach autorskich, ale nawet po wprowadzeniu ich w zycie to wydawcy zabijali się o licencję dla filmów by dystrybuowac je w naszym rodzimym kraju. A dziś ten zaszczyt mają produkcje przede wszystkim kasowe i oscarowe. Co do nośnika DVD to fakt wypierany jest przez Blu-Ray, ale bardziej to widać na zachodzie niż u nas. Sam od jakiegoś czasu kolekcjonuje filmy na błękitnym nośniku i ceny w naszym kraju to porażka, oczywiście zdarzają się rewelacyjne promocje na niektóre tytuły ale to rzadkość, najkorzystniej jest kupować zagranicą gdzie w tej chwili dużo filmów posiada lektora lub polskie napisy a ceny o połowę niższe niż w Polsce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones