PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665283}
4,8 2 421
ocen
4,8 10 1 2421
Hammer of the Gods Młot bogów
powrót do forum filmu Hammer of the Gods - Młot bogów

Nie oglądać !

ocenił(a) film na 3

Brak mi słów, żeby opisać jak słabym widowiskiem jest ten film. Przez cały czas zastanawiałem się, kiedy w końcu coś
się wyjaśni i rozkręci. Wszystko pozbawione sensu, logiki, spójności i zalążka fabuły. Szkoda czasu !

ocenił(a) film na 2
Rafaelloz

Nie..no...logika jest, fabuła też...ale totalnie beznadziejna !

Jakby ktoś chciał obejrzeć drakkary i hordę wikingów szykujących się do bitwy to niech obejrzy pierwszą i ostatnią minutę filmu, cała reszta to pozbawiona rozmachu nuda, tyle w tych "wikingach" wikingów co skwarek w kefirze, stanowczo nie polecam !

ocenił(a) film na 3
Marasz

Polecam serial "Vikings", jeśli interesuje Cię tematyka.

ocenił(a) film na 3
Rafaelloz

Serial Vikings tez nie ma wiele wspólnego z wikingami- uzbrojenie, stroje jak z Władcy Pierścieni, zero realizmu historycznego.

ocenił(a) film na 3
ot1k

Nie przesadzaj. Fakt, że nie jest to w 100% wierne rzeczywistości, ale obecnie na rynku chyba najbliższe dzieło warte obejrzenia. Ponadto serial jest interesujący ze względu na fabułę.

ocenił(a) film na 3
Rafaelloz

Nie przesadzam, takie są fakty, to raczej autorzy takich filmów przesadzają, zamiast rzetelnie wziąć się za ukazanie materialnych aspektów czasów, w których film jest osadzony to idą na łatwiznę (lub są nieświadomi potężnego braku wiedzy) i robią film z gatunku fantasy. Niestety tak to wygląda i nie raz wypluł bym zaczerpnięte piwo ,widząc te kostiumy z epoki Nibylandii...

ocenił(a) film na 3
ot1k

Poprosiłbym o jakieś poparcie Twoich słów(najlepiej jakieś linki czy coś), jak dla mnie ubrania nie są w cale takie tragiczne.

ocenił(a) film na 3
Rafaelloz

Ciężko zrobić wykład z 20 lat zajmowania się odtwórstwem i rekonstrukcją historyczną, masz wile źródeł wiedzy, zachowanych wszelkiego rodzaju przedmiotów z epoki, ikonografie itd. aż oczy bolą jak się patrzy, lecz wiem ,że jak ktoś czerpie wiedzę z "filmów" to różnicy nie zauważy i nie będzie go tak w oczy szczypało :-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
ot1k

Tak się składa, że nie jestem żadnym pasjonatem i nie zajmuję się rekonstrukcją historyczną, ale jakąś tam wiedzę mam. Chciałem po prostu od znawcy dostać jakieś ciekawe źródła czy strony, a nie zestaw ogólników. To, że w każdym filmie historycznym mamy przykład z wygładzonym przedstawieniem rzeczywistości i pewnym "ubajkowieniem" zgadzam się w 100%

Rafaelloz

problem z serialem discovery historia jest że niema oparcia nie tylko w rynsztunku i odwzorowaniu realiów historycznych ale i same fabuła jest przekłamana główny bohater miał sukcesy nie w Anglii tylko Francji a w samej angli zginął ten film niema nic wspólnego z historią jedynie co się zgadza to że jarl był przywódcą wikingów sama łódź to też masakra pływają łodzią pogrzebową Jarla a nie statkiem bojowym itp itd. Obejrzałem pierwsze kilka odcinków i przestałem. Najbardziej rozwaliło mnie że pokazują chrześcijan jako owieczki na rzeż dla pogan co jest całkowita bzdurą

ocenił(a) film na 7
Rafaelloz

wsumie sie zgadzam zmarnowany fajny pozmysl na film gdyby inaczej to "sfilmowac" bylby fajny film ciekawy itd itp , w ocenie 2/10 daje za checi - za darmo jak niebedzie czego ogladac mozna to w ostatecznosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones