PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6031}

Hannah i jej siostry

Hannah and Her Sisters
7,5 16 649
ocen
7,5 10 1 16649
7,4 24
oceny krytyków
Hannah i jej siostry
powrót do forum filmu Hannah i jej siostry

Tylko 30 wątków na forum, podczas gdy nowsze filmy Allena mają ich zawsze ponad 300 ? :)

Jestem na etapie zapoznawania się z twórczością filmową tego sarkastycznego zboczeńca, który zawsze dotąd mnie drażnił i którego unikałam jak ognia. Teraz - wręcz przeciwnie, z wiekiem coraz bardziej odpowiada mi taka tematyka i to poczucie humoru :D

A film to kopalnia cytatów. Najlepiej podsumowuje go ten monolog głównego bohatera :

"Miliony ksiąg napisanych przez mędrców, a żaden z nich nie wie o życiu więcej niż ja. Czytałem Sokratesa - gośc dmuchał młodych chłopców, czego więc mógłby mnie nauczyć? Albo Nietzsche i jego teoria wielkiego powrotu. Uważał, że będziemy przeżywać nasze życia w nieskończoność. To znaczy, że znów wrócę do przedszkola. Nie mam ochoty. I jeszcze Freud. Kolejny pesymista. Przez lata chodziłem do psychoanalityka i nic. Nieborak był bardziej sfrustrowany niż ja... Spójrzcie tylko na tych biegaczy - za wszelka cenę chcą zatrzymać czas. Żal patrzeć jak ludzie potrafią się zamęczać. Choćby ta, biedactwo. Ledwo się toczy. Może poeci mają rację, może jedyną odpowiedzią jest miłość?"

ocenił(a) film na 9
_Jowi_

dobrze napisane!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones