PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791884}
6,5 180
ocen
6,5 10 1 180
Hannah
powrót do forum filmu Hannah

Był to bardzo dziwny film dla mnie. Powiem otwarcie jak lubię kino to ten film zupełnie mi nie podpasował. Nawet nie wiem jak zabrać się za pisanie. To dziwny film i bardzo niedopowiedziany do końca. Jest za dużo dziur w fabule, które mamy chyba sobie sami dopowiedzieć. Dobra wiadomość dla tłumaczy że nie będą mieli dużo pracy z tłumaczeniem. Jest mało dialogów.
Główna bohaterka ma bardzo ciche dni i dużo wolnego czasu. W jej rodzinie panują dziwne i chore układy. W jej mieszkaniu jest lodowata cisza, przerywana hałasem sąsiadów z góry. W życiu głónej bohaterki brakuje ciepła, miłości i zaakceptowania. Jest samotna i odrzucona przez wszystkich. Ile można to wszystko nosić w sobie? Jak każdy z nas nosi maskę, pod którą ukrywa jeden wielki ból. Jedynie kiedy Hannah czuje się dobrze, to kiedy jest w swoim amatorskim kółku teatralnym i kiedy sprząta u bogatej kobiety dom i opiekuje się jej chorym dzieckiem. Widać jak bardzo pragnie kontaktu z tym obcym dzieckiem, kiedy jej własny syn ją odrzucił i zabronił kontaktów z wnuczkami. W wielkim mieszkaniu Hannah ma tylko psa, którego traktuje te jak kogoś bliskiego. Przygotujcie się na bardo długie sceny wypełnione długą ciszą.
Dziwne są akcje z niewyjaśnieniem ważnych momentów w filmie. Dlaczego mąż idzie do więzienia? Dlaczego została zlikwidowana karta wstępu na basen Hanny? Dlaczego syn odrzucił matkę i zabronił jej kontaktu z wnuczkami? Co miała znaczyć koperta ze zdjęciami za szafą? I dlaczego Hanna boi się porozmawiać z kobietą, która puka do jej drzwi i mówi: "chcę porozmawiać jak matka z matką" Czekam na wasze odpowiedzi na te pytania. Ja mam teorię, że mąż wykorzystał syna tej kobiety, która pukała do drzwi. A zdjęcia za szafą schowane w kopercie były tego dowodem. Syn odrzucił matkę i wini ją za to co zrobił ojciec. Bojąc się o swoje dzieci zabrania kontaktów jej z wnuczkami. Dziwne to trochę. Ale dlaczego jej karta wstępu jest zlikwidowana? Nie ma pieniędzy na opłacenie? Sprawa z mężem dostała się do opini publicznej? Jeśli tak to dlaczego kobieta u której pracuje Hanna dalej ją zatrudnia? Dziwny ten świat. Podkreślam że są to tylko moje teorie, które nie musza być trafne.
Rola Charlotte Rampling była ciekawa z technicznego punktu. Chyba miała wolną rękę i mogła robić co chce w wielu scenach z kwiatami czy robieniu ciasta. Tu nie trzeba wielkiego talentu aktorskiego. Film zrobiony szybko i nakręcony w Belgii. Dla ciekawskich pies, który występuje w filmie został znaleziony na ulicy przez reżysera i zatrudniony w filmie. W scenie kiedy pies jest karmiony przez Hannę i nie chce jeść, jedzenie miał polane sokiem z cytryny. Film miał byc kręcony w Usa, ale ze względów finansowych postanowiono nakręcić film w Europie.
Ocena 5 *****

ocenił(a) film na 7
ksdiamante

Zgadzam się z twoją interpretacją, a tego co mi brakowało w tym interesującym filmie to jakiegoś akcentu na koniec, znaczącej puenty. W końcówce bohaterka wychodzi ze spotkania psychoterapeutycznego, a wracając do mieszkania schodzi dość długo na peron metra i jest, moim zdaniem zdeterminowana coś z tym swoim życiem zrobić. Miałem wrażenie, że chce ze sobą skończyć. Poddać się. Skoczyć pod nadjeżdżający pociąg. Choć teraz gdy to piszę to jej decyzja, aby jednak jeszcze zawalczyć o siebie, rodzinę, wnuków, zmierzyć się z własną samotnością i przegranym życiem też jest swego rodzaju puentą. Daje sobie szansę, że jeszcze nie wszystko stracone.
Jedna rzecz tylko mnie nurtuje, dlaczego zawartości koperty nie zniszczyła domyślając się co tam jest, tylko nie zaglądając do środka, wyrzuciła całość na śmieci?

pessoaa

Myślę, że bała się zmierzyć z zawartością tej koperty. A reakcja męża w więzieniu potwierdziła jej obawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones