PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1502}
7,6 354 029
ocen
7,6 10 1 354029
6,1 31
ocen krytyków
Hannibal
powrót do forum filmu Hannibal

Ja tam wolałabym...

ocenił(a) film na 6

...Jodie Foster, ale nie...

ocenił(a) film na 9
izulowa

tak jest ! Przez Moore rzeczywistość "Hannibala" traci wiarygodność. Jodie Foster jest niezastąpiona .

iwona12345

Prawda jest taka, że Foster i Hopkins w pierwszej części stworzyli (przynajmniej według mnie) duet zasługujący na baaardzo duże wyróżnienie. Sceny ich rozmów w celi Hannibala są wyjątkowo udane - mam na myśli warsztat aktorski i to, jak kreowali swoje postacie, każde z nich zrobiło to w wyrazisty sposób, z wykorzystaniem całych swoich możliwości i talentu. Nie wszystko, co widz wiedział o nich wynikało z rzeczy powiedzianych wprost, w dialogach. :) Moore może i nie jest złą aktorką, ale popisu w tym filmie nie dała. Jest po prostu o parę ładnych "oczek" niżej niż Foster, a z tak silnego duetu w pierwszej części trudno by znaleźć zamiennik, który by pasował. Podziwiam Moore, że w ogóle się tego podjęła, o ile miała świadomość na co się porywa. Mimo wszystko nie wyszło to tak dobrze jak za pierwszym razem, a Hopkins całego filmu nie uratuje. Agentka grana przez Moore przejawia swoje cechy charakteru w sposób banalny, widzimy że ma zasady, bo mówi, że ma zasady i tak dalej, i tak dalej.. Można się spierać czego to wina: gry aktorskiej czy scenariusza...

ocenił(a) film na 9
commediadellarte

Masz rację.Duet niezastąpiony. Foster gra zdominowaną przez otoczenie agentkę ,a siedząca przed ekranami publiczność napaja się jej strachem. Przedstawione portrety bohaterów dają efekt nijakiej partycypacji. Raz siedzimy w skórze Foster i życzymy jej powodzenia podczas konfrontacji z Hannibalem jak i bolesnymi wspomnieniami z drugiej strony wchodzimy w skórę samego Hannibala .nienawidzimy go i kochamy. Za Hannibala 9 w 88% przyznałam Hopkinsowi. bez niego 2 część byłaby zwykłą obyczajówką.

iwona12345

Właśnie urządzam sobie "maraton Hannibalowy" - wczoraj w telewizji leciał "Hannibal" (ten z 2001r.), próbuję porównać wszystkie części które powstały z serii, a zatem jeszcze "Czerwony smok" i "Hannibal: po drugiej stronie maski". Właśnie jestem w trakcie oglądania tego ostatniego, ale mogę powiedzieć co nieco o "Smoku", jeśli nie oglądałaś - tym razem nie ma Agentki Starling, ale jest Agent Graham. Mała retrospekcja - poznajemy trochę historii o tym, kto doprowadził do umieszczenia Hannibala w więzieniu, gdzie spotkała go Starling. Później wątek zbacza w kompletnie inną stronę - Hannibal znowu "pomaga" FBI rozwikłać zagadkę, ale warto spojrzeć na to chociażby ze względu na Edwarda Nortona. Trochę lepszy pomysł niż kontynuowanie oryginału z miernym zamiennikiem Foster. ;) Nadal poziomem odbiega od pierwowzoru, ale przynajmniej nie razi nas kwestia "duetu niezastąpionego", bo nikt nie podszywa się pod oryginalny sposób kreacji Starling - mamy grę pomiędzy agentem służb specjalnych a seryjnym mordercą, ale w innym stylu. Tzw. "szału ni ma", ale można obejrzeć, bo mam wrażenie, że to trochę mniej znany film z serii o Lecterze. Całkiem dobry poziom zaprezentowała aktorka Emily Watson. I jeszcze muzyka autorstwa Danny'ego Elfmana zwraca uwagę.

ocenił(a) film na 6
commediadellarte

Nie bez powodu Jodie za Milczenie zgarnęła oscara ;)

ocenił(a) film na 9
commediadellarte

przedstawione części w sposób achranologiczny dają cały wyraz geniuszu - obejrzałam czerwonego smoka i nie będę nic dodawała do Twojej wypowiedzi .Jedyne z czym mogłabym się nie zgodzić to stwierdzenie "szału ni ma" moim zdaniem jest.. rewelacja i ten film jest podstawą do wejścia w komitywę z doktorem Lecterem . :D

iwona12345

;)
Możliwe, że tak mam, bo kocham pierwszą część. Taka ludzka natura, że potem już chyba nic nie będzie równe pierwszemu wrażeniu...

ocenił(a) film na 6
izulowa

Goodbye horses
http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones