PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1502}
7,6 354 029
ocen
7,6 10 1 354029
6,1 31
ocen krytyków
Hannibal
powrót do forum filmu Hannibal

Jak w temacie. Scena we włoskim domu Lectera, gdy przychodzi do niego Pazzi, a ten stoi w samej pidżamie i z gołymi stopami - jak dla mnie wtedy właśnie można zobaczyć to najstraszniejsze, najbardziej przerażające ujęcie Lectera w całym filmie.

A ponadto co ciekawego? Na pewno twarz Masona Vergera... Co by nie mówić, zrobiono to doskonale, chyba jedna z brzydszych mord w historii kina;) Widziałem, że niektórzy są zniesmaczeni jedną z ostatnich scen, tą z rozcinaniem i jedzeniem mózgu. Osobiście też mam co do niej pewne wątpliwości, ale... Wydaje mi się, że zamysłem reżysera było pokazanie, iż nie mamy wcale do czynienia z miłym, w gruncie rzeczy budzącym sympatię dziadkiem, który czasem sobie kogoś zabije. Lecter to ktoś - w swej wielkiej inteligencji - niesamowicie skrzywiony psychicznie, do tego stopnia, że jest w stanie przeciąć komuś głowę i karmić go jego własnym mózgiem. Scena wywołała zniesmaczenie? Pewnie tak. I pewnie taki był właśnie zamysł.

Do Jodie Foster w "Milczeniu owiec" byłem wybitnie nieprzekonany, jeśli chodzi o Julianne Moore - także mnie osobiście nie zachwyciła, ale mimo wszystko ogląda się ją nieco przyjemniej. Może inaczej - mniej przeszkadza, o.

ocenił(a) film na 6
leszeek17

Goodbye horses.
http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones