PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1502}
7,6 354 029
ocen
7,6 10 1 354029
6,1 31
ocen krytyków
Hannibal
powrót do forum filmu Hannibal

SPYDERCO HARPY

ocenił(a) film na 9

Piękna kosa Lectera - mała, łatwa do ukrycia, niepozorna a ostra jak brzytwa i śmiercionośna - długo szukałem tego modelu noża, aż wreszcie go znalazłem i kupiłem... Istnieje "straszliwszy" wariant - jeszcze bardziej niebezpieczne narzędzie, choć nieco trudniejsze do ukrycia w dłoni (ale to przecież lepiej - nie każdy jest seryjnym mordercą - potencjalnego napastnika lepiej odstraszyć niż pokaleczyć), ten nóż to SPYDERCO CIVILIAN - polecam - lepiej go ściągnąć z USA (sam tak zrobiłem, niż przepłacać w Polsce). Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda - wystarczy wpisać w google - wyskoczy kilka galerii i ciekawych artykułów, a to co ten nóż potrafi można zobaczyć na youtube.

użytkownik usunięty
piotrbimbasik

Brzydkie to to. A poza tym to do czego ma służyć ? Do Civiliana jest nawet dodana adnotacja, że gwarancja nie będzie rozpatrywana po używaniu go jako EDC, więc zapytam raz jeszcze: do czego ma służyć ? Do "walki" ? Zapytaj pierwszą lepszą osobę, która coś może mieć do powiedzenia w temacie to zaraz zmiesza ten nóż z błotem za brak jelca albo w ogóle jakiejś gardy. Kolejna sprawa - mit o "odstraszaniu" można sobie schować między bajki. Prawda jest taka, że znaczna część polskiego ( i nie tylko) społeczeństwa nie ma szacunku do noża, a po obejrzeniu kilku filmów ze Stevenem Seagalem wydaje im się, że potrafią rozbroić każdego przeciwnika. Prawda jest niestety inna, w większości przypadków dosyć bolesna. Wystarczy jedno cięcie/ pchnięcie, żeby taki delikwent, który się kosy nie przestraszy stracił życie. I pamiętaj, że to Ty miałeś nóż więc to Ty jesteś potencjalnym agresorem, któremu zostanie wymierzona odpowiednia kara. A ta, w polskim systemie prawnym nie koniecznie będzie sprawiedliwa. Nie warto.

ocenił(a) film na 9

Warto, warto - nigdy nie chciałbym mieć broni palnej - 3 x proponowali mi pozwolenie na broń "ostrą" - nie wziąłem - dlaczego? - zgodnie z przepisami musi być trzymanan w kasie pancernej - jeśli ktoś mnie napadnie - nie zdążę jej wyciągnąć, po drugie - mam małego syna - jak podpatrzy - zaraz będzie chciał ją zwinąć i pobawić się z kolegami - nieszczęśćie gotgowe. Civiliana zawsze mam w kieszeni i jeśli jeśli ktoś mnie zaatakuje - nie zawaham się go użyć - nie mówię o cięciu w tętnicę szyjną lub udową, bo nie mam zamiaru nikogo zabić, choć w obronie ŻYCIA żony lub dziecka zrobię to bez zmrużenia okiem. Co do konsekwencji prawnych - mówimy o stanie zagrożenia życia a nie o knajpianych bójkach...

ocenił(a) film na 9

A po za tym Civilianem mogę ciąć subbtelnie - 4 cm wgłąb - wystarczy by powstrzymać atak gostka z siekierą - wszystkie ścięgna przecięte "niewyszkolonym ruchem" - lub zarżnąć jak świnię - silny cios w okolicę szyi - "łeb odcięty"
Pozdrawiam....

ocenił(a) film na 8
piotrbimbasik

Civilian is the best !!! Najlepsza broń dostępna bez zezwolenia dla przeciętnego zjadacza chleba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones