PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1502}
7,6 353 986
ocen
7,6 10 1 353986
6,1 31
ocen krytyków
Hannibal
powrót do forum filmu Hannibal
ocenił(a) film na 8
cezarywi

Zdecydowanie scena, w której Doktor ma być <SPOILER> rzucony na pożarcie dzikom co kończy się (jak dla mnie) niespodziewanie. Swoją drogą, nie wpadłbym na to, że rolę Vergera zagrał Garry Oldman. Również scena śmierci Pazzi była dobra. Nie wiem dlaczego, ale podczas ostatniej sceny, już w samolocie - kiedy doktor częstuje chłopca mózgiem (przypuszczam, że Paula - postaci granej przez Raya Liotte) uśmiechnąłem się szyderczo. Co do samego filmu, jest dobry ale jednak wolę pierwszą część. Jodie Foster wypadła lepiej w roli Starling, a także sam klimat był cięższy

janek793

Mi się podobały te wszystkie odzywki Lectera np: Tak? Dobry wieczór, Ciężkie to jak ciała, Muszę się przyznać że dość poważnie myślę, o zjedzeniu pańskiej żony. ALe najlepsze było kiedy wieszał Pazzi'ego i dzwoniła Clarice:
-Inspectore Pazzi?
-Clarice?... Boski film, zresztą co się dziwić robota Scotta :)

cezarywi

Film był bardzo dobry lecz wolałbym go w reżyserii Jonathana Demme i Jodie Foster w roli Starling.
Moje ulubione sceny ?
Wykład Dr. Lectera w którym opowiadał o chciwości (aluzja do inspektora Pazziego), sceny w których unieruchomiony Hannibal miał zostać pożarty przez świnie i wiele innych :)

Zelgadiss

cóż każdy ma inne zdanie co do rezyserii

cezarywi

A ty uważasz że wybór Ridley'a Scotta był najlepszą decyzją ?

Zelgadiss

wiesz , nie wiem jakb się inni sprawdzili jako scenarzyści, ale film jak dla mnie rewelacyjny, ale kolejny świetny film scotta(no Prometeusz się nie zalicza) ale ALIEN wymiata

ocenił(a) film na 9
cezarywi

Ja ubóstwiam Scotta. Co prawda wcale nie widziałam wielu jego filmów, ale większość z tych, które widziałam należy do moich ulubionych. ;) 8. pasażer to coś wspaniałego. Faktycznie, na Prometeuszu można było się zawieść, chociaż i on mi się podobał. Jest tam parę szczegółów, które nie zgadzają się z Obcym (a konkretnie Obcym kontra predator).

Anea95

Ale scott nie nakręcał AVP. A prometeuszu też nie było tego wątku

Anea95

Kiedy Scott (podobnie jak część ekipy współpracującej przy pierwszym Obcy) nie uznaje AvP. To on stworzył świat Obcego i to on decyduje o jego uniwersum.

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

No chyba że tak. To wtedy by się wszystko zgadzało. :) Myślałam, że spróbuje jakoś powiązać te filmy. Z drugiej strony może nawet lepiej że nie brał go pod uwagę.

ocenił(a) film na 9
cezarywi

największe wrażenie wywarł na mnie moment na koncu kiedy Hannibal wziął temu agentowi odciął kawałek mózgu, podsmażył i dał mu do zjedzenia, to było bardzo szokujące, i potem jak odciął swoją rekę a nie tej agentki, i przegiął kiedy w samolocie dał dziecku do spróbowania kawałek mózgu...

jax5

Tak pamiętam ten cytat: ''Always to try new things''

ocenił(a) film na 6
cezarywi

Goodbye horses
http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones