PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=286816}

Harold i Kumar uciekają z Guantanamo

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
7,0 57 037
ocen
7,0 10 1 57037
5,0 3
oceny krytyków
Harold i Kumar uciekają z Guantanamo
powrót do forum filmu Harold i Kumar uciekają z Guantanamo

Od czasu "Wiecznego Studenta 2" nie widzialem bardziej jalowej i glupiej komedii. Na poczatku myslalem, ze moze byc fajna bo ma prawie osemke w ocenach wiec zapodalem sobie "na wieczor", ale w tej chwili zostalo mi jakies 10min do konca i jest mi niedobrze. Caly czas tylko zielsko, kupa, szczanie na leb, walenie konia i co chwile jakies nowe i kretynskie wpadki. Film jest wtorny, nie wnosi nic nowego nawet jak na komedie z zalozenia glupia i lekka. Co prawda to pewnego rodzaju rekord bo juz druga czesc przebila swoja wtornoscia cala serie American Pie. Zarty sa na tak niskim poziomie, ze zasmialem sie moze kilka razy a na reszte patrze z pogarda. Czesc wlasciwie jest do tego niesmaczna (mam na mysli seks grupowy z torba zielska) czy seks oralny (dosc juz wulgaryzmow:) w wiezieniu. I tu nie chodzi o to, ze nie umiem sie smiac czy cos. Jedynka bije ten film na glowe. Tam przynajmniej sie cos dzieje, sa ciekawsze zarty. Tu smiesznych bylo doslownie kilka scen (zarosniety pisior ich kumpla, gang murzynow, watek z mysliwym z Alabamy). Reszta to dno. Kiedy pod koniec wpadli ze spadochronami do rezydencji, juz wiedzialem, czyj to bedzie dom i czekalem tylko jakiego nedznego sobowtora Busha mi podsuna i kiedy wyciagnie trawe. Naprawde. Jesli ktos zamierza ten film ogladnac, szczerze odradzam. Nawet jak sie ma kupe czasu. Jedynym plusem byly chyba tylko nagie cycki i cipki. 3/10

ocenił(a) film na 3
Rafcyk

Aha. Jesli ktos chce sobie ogladnac jakis film o jaraniu jest ich oczywiscie mnostwo ale w podobnym stylu polecam "Cheech and Chong: Up in Smoke". Tez goscie podrozuja, tez jaraja, ale zarty i poziom humoru potrafia zwalic z krzesla mimo iz film jest juz leciwy. Pozdr.

Rafcyk

po przeczytaniu tej opinii podtrzymuję swoją opinię o Polakach, jako narodzie smutnym, smętnym i nie potrafiącym się śmiać. Fakt faktem, że film jest dla ludzi pozytywnie zakręconych, którzy potrafią się smiać z takich "żartów na niskim poziomie". Trzeba mieć trochę dystansu do świata i nie oczekiwać, że każdy film to arcydzieło. Może jedynka jest lepsza, ale "zawsze" sequele są gorsze od poprzedników (w 80% przypadków). Aha i jeszcze jedno, nie pisz, że odradzasz komuś oglądnięcie filmu, bo tobie się nie podobał, nie każdy musi mieć takie skrzywione poczucie humoru jak ty ;]

ocenił(a) film na 3
djwislak

A ja po przeczytaniu twojej opini podtrzymuje, ze jednak dzisiejsza mlodziez uwstecznia sie w zastraszajacym tempie i nie potrafia odroznic go..na od filmu. Gdybys zajrzal do moich ulubionych filmow, to bys widzial, ze dalem 10 m.in takiemu filmowi jak "Jezus Chrystus pogromca wampirow" i wcale nie gustuje jakos szczegolnie w ambitnym kinie. Po prostu potrafie odroznic smieszne i zakrecone filmy od tepych, pseudozakreconych i wtornych filmow. Ciebie smieszy ten film - wspolczuje. Mnie na przyklad nie bawi wspominanie o trafie co 5 min w filmie i zarty typu "spuscilem mu sie do kubka i zaraz on to wypije nie wiedzac o tym. hahaha". Takie zarty mnie smieszyly - jak mialem 13 lat tak jak ty. Pozdr.

Rafcyk

nie mam 13 tylko 17 lat:P i nie masz mi co współczuć. Chyba masz kiepskie pojęcie o współczesnej młodzieży i o tym co ich śmieszy. Dla wielu moich znajomych i dla mnie ten film jest śmieszny i nie jesteśmy jakimiś łosiami czy głupkami, bo uczęszczamy do najlepszego liceum w Krakowie i całkiem sobie radzimy. Zresztą nie będę tutaj nic tłumaczył bo to nie ma sensu. Skoro wolisz być poważny, twoja sprawa, życie to nie jest ciągły pogrzeb, tylko sielanka, którą powinno się wykorzystać w 100% a nie tylko narzekać na filmy ..

ocenił(a) film na 3
djwislak

Ali G, Big Lebowski, Jezus Chrystus - Łowca Wampirów, Orgazmo, Stary, gdzie moja bryka?, Tenacious D: Kostka Przeznaczenia, Wieczny student, Autostopem przez galaktyke, Kung Pow, Old School, Eryk Wiking... To sa zwariowane komedie. Ten kaszan przy nich wypada blado. Obejzyj - zmienisz zdanie. To, ze uczeszczacie do najlepszego liceum wcale nie musi klucic sie z waszym prymitywnym poczuciem humoru. Jak pisalem, szczanie, palenie i pierdzenie jest smieszne, ale jak sie pojawia w odpowiednim momencie (tu np po dostaniu kopa w jaja). Ale jesli co 3 slowo w tym filmie to "weed" to sorry - jest to po prostu nudne. "życie to nie jest ciągły pogrzeb, tylko sielanka, którą powinno się wykorzystać w 100%" - jesli naprawde tak myslisz, to wspolczuje ci konfrontacji z rzeczywistoscia. Naogladales sie durnych filmow o amerykanskich college, gdzie laski biegaja z cyckami na wierzchu i notatkami pod ramieniem, wieczorami urzadzaja 100 osobowe imprezy w akademikach a w przerwach upalaja sie trawa na lawce przed uczelnia, ale rzeczywistosc jest troche inna. Pozdr.

Rafcyk

wiem jaka jest rzeczywistość, nie jest taka kolorowa jak w tych filmach, byłem w Ameryce i wiem, że to wszystko jest wyidealizowane przez reżyserów, ale nie chodzi mi o to. Oglądałem 80% z tych filmów, które napisałeś i na prawdę masz rację, że są dobre, ale to nie znaczy, że trzeba od razu mieszać z błotem tego filmu, który nie jest wcale taki tragiczny. Oglądnij sobie Epic Movie, Scary Movie 4 to wtedy będziesz mógł powiedzieć co to jest **ujowy film. Jeżeli chodzi o to słowo weed to wcale tak często się nie pojawia, ale generalnie ten film jest o trawce i to słowo jest nie jest tutaj nadużywane. Jeżeli chodzi o liceum, to napisałem to gdyż napisałeś, że młodzież się uwstecznia, a to było czytelną aluzją do mnie. Zresztą ty jesteś starszy ode mnie o 6 lat więc masz inne spojrzenie na świat, więc myślę, że taka dyskusja nie ma większego sensu :D pozdrawiam
btw. fajne filmy lubisz (to nie jest ironia)

ocenił(a) film na 3
djwislak

Dzieki. Niech i bedzie. Jedynka w kazdym razie bije ten film na glowe. Pozdr.

ocenił(a) film na 8
Rafcyk

wy chyba za duzo tych 1 w szkole dostawaliscie i teraz sie mscicie!!!!!dajcie spokoj domjednego umiecie tylko liczyc???nawet jak ci sie nie podobal,to ocen w miare porzadnie i nie pisz o komediach sprzed kilku lat tylko tegorocznych!!!w porownaniu z "tropic thunder" to film przynajmiej zasluguje na 3 lub 4,ale nie na 1,nie bylo tu bynajmiej sztucznej krwi,odpadajacych rak,nic co moj 4-letni syn sam by wymyslil,jest prawdziwy,bo mowi o dzisiejszej glupkowatej mlodziezy!!!

ocenił(a) film na 3
zxxccbnnbvccx

Aha. To w sumie mam nie oceniac nic co ma wiecej niz kilka lat? Mozna i tak. Ten film jest po prostu denny. Wspolczuje twojemu synowi, ze musial ogladac scene dupczenia z workiem marihuany i denne dialogi z bushem. Dalem temu filmowi 3. Ale za kazdym razem jak tu przychodze to sie wacham czy nie obnizyc oceny. W zyciu nie bylem bardziej pewny swojego zdania niz do tego filmu.

ocenił(a) film na 8
zxxccbnnbvccx

po pierwsze moj syn jest jeszcze za maly na ogladanie "dupczenia",dajmy mu jeszcze kilka lat;Pchodzilo mi o to ze nie jest to kolejna sztuczna komedia z sztucznymi wstawkami typu "straszny film",jest poprostu idiotyczna,dlatego tez smieszna,a dla sprostowania napisales ze film otrzymuje od ciebie 1,a teraz sie tlumaczysz ze inna ocene,zastanow sie troszeczke co piszesz i co czytasz....no coz ocenianie ciebie pozostawie bez komentarza,trzeba miec troszke godnosci i nie znizac sie do poziomu niektorych....

ocenił(a) film na 3
zxxccbnnbvccx

Zacznijmy od tego, ze pora nauczyc sie czytac zanim sie bedzie chcialo komus dosrac. Napisalem, ze jedynka bije ta czesc na glowe a nie, ze daje ocene jeden. Jezeli uwazasz, ze ten film jest mniej idiotyczny niz straszny film to chyba nie mamy o czym rozwazac. Jak to nie jest sztuczna komedia to ja nie wiem w jakiej rzeczywistosci zyjesz...

ocenił(a) film na 8
Rafcyk

czlowieku naucz sie poprawnie polskiego,przeciez to to samo znaczy.....
"strasny film" to parodia innych filmow,poprostu jakis glab nie umial wlasnego scenariusza napisac to wykorzystal czyjes pomysly.....szczerze moim zdaniem jedynka byla idiotyczna i nudna,ale ta czesc jest zabawna i ukazuje realia w krzywym zwierciadle np.Busha...amerykanie nasmiewaja sie tu z rzadu...jest wiele takich watkow w tym filmie tak samo sytuacja z czarnym czy żydem,tu nie ma nic sztucznego!!!To jest rzeczywistosc,ja ,ty,czy kazdy inny czlowiek...ukazanie naszych zachowan w stosunku do innych ras i kultur w zabawny sposob....no ale sa rozne gusta wiec nie bede wiecej komentowac wyrazilam tylko wlasna opinie i spostrzezenia:)

ocenił(a) film na 3
zxxccbnnbvccx

"Harold and Kumar goes to white castle" bije na glowe "Harold and Kumar escape from Guantanamo Bay". Moze tak napisze, zebys zrozumial bo widze kiepsko idzie. Jest taki gatunek w filmie, ktory sie nazywa parodia. Ona ma za zadanie przestawiac w krzywym zwierciadle inny film czy filmy. Twoim tokiem myslenia rezyserzy Wampirow bez zebow, Kosmicznych jaj, Hot Shots, Loaded Weapon, Nagiej broni i innych filmow nie mieli pomyslow i nagrali jedne z najlepszych parodii. Jak Harold i Kumar to dla ciebie jakas celna satyra to wspolczuje ci poczucia humoru. Doprawdy ten film nawet nie ma w sobie krzty jakis inteligentnych spostrzezen. Ten film po prostu jest kurwesko glupi i dorabiaj sobie jakies nadmuchane teorie do niego.

Rafcyk

film w swojej kategorii - czyli przyjebanej, glupiej komedii na niedzielny zwal - jest po prostu mega. Nie wiem doprawdy czego oczekujesz po tego typu filmie - podprogowego przekazu docierajacego tylko do wybranych czy jakichs innych glebszych rozkminek po seansie? No prosze Cie...moze i niektore sceny moga wydac sie komus wrazliwemu nieco niesmaczne ( chociaz jak dla mnei to sie miesci w konwencji gatunku i jakos specjalnie mnie to nie razi)ale poza tym wszystkim film oglada sie rewelacyjniei ubaw to jest gdzies po pachy. Sama scena z brodatym terrorysta na pokladzie to jeden z lepszych random absurdow jakie kiedykolwiek widzialem; akcja z bongiem tez konkret + wszelkie masowo trafnie wysmiewane stereotypy rasowe czy amerykanskie.Do tego motyw z NPH aka Doogie Houser rozpierdala mi juz konstrukcje;], kolejny absurdalny smaczek w tej komedii. Tyle o samym filmie..a Ty, kolego musisz byc, nie wiem, jakis niesamowicie smutny a Karkonosze, sex oralny, papiez JP2 cyz dzoint budza pewnei u Ciebie jednakowa odraze. 10/3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones