PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=286816}

Harold i Kumar uciekają z Guantanamo

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
7,0 57 037
ocen
7,0 10 1 57037
5,0 3
oceny krytyków
Harold i Kumar uciekają z Guantanamo
powrót do forum filmu Harold i Kumar uciekają z Guantanamo

Sok winogronowy

ocenił(a) film na 5

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodziło w tej scenie z wylewaniem soku winogronowego?

ocenił(a) film na 5
kopulator2000

To proste, ale ostrzegam idiotyczne
w stanach sok winogronowy (z czarnych winogron) to taki czarny sok... czyli zeby nie obrazic CZARNY!
chlop go wylewa na ziemie wylewa Czarnego,,,
marny zart...

ocenił(a) film na 6
kopulator2000

Nie chodzi o to co powiedział mój przedmówca, chodzi o to że stereotypem jest że czarny uwielbia np. kurczaki, arbuzy, sok winogronowy i Kool Aid (taka oranżada sprzedawana w USA) i nie może się powstrzymać przed takim sokiem. Oglądnij sobie te dwa skecze i będziesz wiedział o co chodzi ;) http://www.youtube.com/watch?v=yUFtNHuUJNc oraz http://www.youtube.com/watch?v=rQgwzNmXPC8
Taka sama sytuacja była z Żydami, gdzie koleś wyciągnął sakiewkę pełną talarów ;).

ocenił(a) film na 10
kopulator2000

według mnie to jest znaczne prostsze - koleś który ich ścigał był typowym zacofanym faciem wychowanym w czasach wietnamu (gdzie niektórzy tatuśkowie rasiści wychowywali swoje dzieci jako rasistów) i posługuje się typowymi stereotypami. Wylewanie napoju to jak dzisiejsze rasistowskie kawały o głodnych murzynach, Harold wyglądał dla niego tak dziwnie że myślał że jest upośledzony, nigdy nie widział azjaty, pieniądze wysypywał bo siedział Żyd:D Najbardziej mistrzowskie jednak było jak miał tłumacza żeby rozmawiać ze staruszkami, miazga:D

ocenił(a) film na 6
dmn02750

No właśnie, chodzi o stereotypy związane z czarnymi albo żydami.

kopulator2000

Podobny "żart" jest w Bad Boys II, na komendzie po akcji w domu Tapii, nasz lektor przetłumaczył to na kurczaka spieczonego na czarno ale w wersji ang. (Pl z napisami też) Ci dwaj latynosi z komendy zapraszają Mika i Marcusa na napój winogronowy. Trafiłem tutaj szukając wyjaśnienia a po H&K kojarzyłem właśnie że chodzi o jakiś rasistowski joke. Wygląda na to że to tylko kolejne arbuzy z kurczakiem i frytkami ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones