PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828579}
6,4 3 865
ocen
6,4 10 1 3865
4,4 5
ocen krytyków
Harriet
powrót do forum filmu Harriet

Z racji, że interesuje mnie tematyka niewolnictwa z USA, mimo tak niskiej oceny na Filmweb, obejrzałam film.

Pierwsza moja reakcja po seansie, jeszcze podczas napisów końcowych, to płacz. Cholera wie dlaczego, może emocje, może za bardzo empatycznie podeszłam do filmu.


Nie ulega wątpliwościom, że Harriet Tubman jest jedną z tych najbardziej pomijanych kobiet podczas lekcji historii oraz przez świat, media, życie. Jest jedną z najbardziej zaangażowanych w działania Underground Railroad i Wojnę Secesyjną kobiet, wyzwoliła dziesiątki niewolników często ryzykując własne życie.

Poziom gry aktorskiej na bardzo wysokim poziomie, fabuła, jak na film biograficzny/dramat historyczny trzyma momentami w napięciu, muzyka przegenialna.

Mam ogromny żal, że Stand up nie dostało Oscara. Piosenka biła na głowę Eltona Johna i pozostałe nominowane. Sam film, a szkoda wielka nie dostał nominacji w kategorii Najlepszy film, niestety tylko Cynthia dostała nominację.

Jest to film, który warto obejrzeć, chociaż dla samej ciekawości i poczucia ciarek na plecach. Ta historia zdarzyła się naprawdę, a biografię Harriet warto nawet liznąć.

kasiaaa131

No powiem ci, że po takiej rekomendacji to obejrzę :)

Borys_17

Ja też

ocenił(a) film na 5
kasiaaa131

Ta... rekomendacja jest znacznie lepsza od filmu :) Z takim talentem mogłabyś robić reklamy płynu fairy :) Ten film jest tylko średni, a gra aktorska bez polotu. Z jednym się zgadzam, że temat Harriet Tubman nie jest obecny w społecznej świadomości.

ocenił(a) film na 5
BlueSky_on

Hahahahaha - w pełni się zgadzam.Trzeba mieć talent,żeby tak zachwalić ten mocno średni film.

kasiaaa131

Historia jest bardzo ciekawa i zdecydowanie zasługuje na lepszy film.

ocenił(a) film na 5
kasiaaa131

Mnie też poruszyła historia, nigdy nie słyszałem o Mindy vel Harriet :) silna i odważna kobieta, strasznie się ucieszyłem, że dożyła sędziwego wieku. Świetny materiał na film, ale ten delikatnie pisząc jest marny, tak samo jak poziom gry aktorów, myślę że pewne rzeczy możnabyło pokazać lepiej i ciekawiej, film nie ma praktycznie w sobie żadnej dynamiki, momentów przełomowych też jak na lekarstwo... Czekam na zdecydowanie lepszą wersję.

kasiaaa131

Bardzo dobra biografia, zdecydowanie warto... Ocena mocno zaniżona

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones