PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95746}

Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter and the Goblet of Fire
7,6 412 390
ocen
7,6 10 1 412390
7,0 32
oceny krytyków
Harry Potter i Czara Ognia
powrót do forum filmu Harry Potter i Czara Ognia

Najlepsza

ocenił(a) film na 10

Moim zdaniem to najlepsza część Harrego a wy jak sądzicie ?

kuba0916

Zgadzam się. Klimat poszczególnych scen np. Impreza turnieju czy walka z Voldemortem jest powalający na tle innych części. Tutaj czuć te emocje podobnie jak w częsci "więzień azkabanu" widać, że reżyser nie opieprzał się i pracował z aktorami. Niestety są też błędy, najbardziej dobijało mnie ciągłe używanie zaklęcia "expelliarmus" - okropność po prostu, i kilka pomniejszych, które da się przełknąć :]

ocenił(a) film na 7
kuba0916

Dla mnie najlepsze są "Insygnia Śmierci. Część 1". Do "Czary Ognia" mam ogromny sentyment, bo to moja ulubiona część książkowa, ale, nie obrażając tego filmu, do pięt nie dorasta siódmej odsłonie serii.

ocenił(a) film na 8
kuba0916

Według mnie Czara Ognia jest bardzo dobra, choć jak każda część w porównaniu do książki wypada słabo. Jednak według mnie najlepsza częścią Harrego jest Więzień Azkabanu, gdyby reszta części wypadła tak ja Więzień to bym nie miała już prawie żadnych zarzutów co do filmów.

ocenił(a) film na 10
loonyyy

Każdemu podoba się co innego mi osobiście podoba się czara ognia :)

ocenił(a) film na 4
kuba0916

Dla mnie to najgorsza część Pottera, z powodu odstępstw od książki (np. braku Sfinksa), zachowania niektórych postaci (Dumbledore histeryk), dziwacznych pomysłów (żeńska i męska szkoła dla czarodziejów) i fatalnego doboru aktorów. Krum-tępy osiłek, zamiast zdyscyplinowanego i sprytnego sportowca i Diggory "ulubieniec tępych nastolatek", zamiast mądrego, inteligentnego i statecznego reprezentanta Hogwartu. Do tego niesmaczna scena przepychanki o puchar między Potterem a Digorrym (brak jej w książce).

ocenił(a) film na 7
Dilofozaur

Zgadzam się ze wszystkim, jak dla mnie najgorsza część filmowa Harrego. Serię przeczytałam dopiero w te wakacje, a samą Czarę skończyłam tuż przed jej emisją w TVN i muszę przyzanać, że jej oglądanie sprawiało mi niemal fizyczny ból, bo aż cała się skręcałam znajdując coraz to nowsze i głupsze odstępstwa od książki, która uplasowała się u mnie bardzo wysoko. Mnie jednak, oprócz tego co wymieniłeś, najbardziej rozczarowało całkowite pominięcie wątku skrzatów domowych, czyli brak Zgredka, brak Mrużki i co najważniejsze brak WSZY!! A przecież ich rola w całej historii była nawet więcej niż znacząca. To pociągneło również za sobą po macoszemu potraktowany wątek Bartiego Croucha i jego syna, który został zredukowany do absolutnego minimum, a zamiast tego zaserwowano nam durnowatą scenę nauki tańca :/. I właśnie tego wszystkiego nie mogę twórcą wybaczyć.

ocenił(a) film na 7
arturianka18

* twórcom

kuba0916

Książkowa tak, filmowa nie.

ocenił(a) film na 8
kuba0916

Czara ognia, w moim mniemaniu druga, IMO Książę Półkrwi najlepszy.

ocenił(a) film na 6
edwin20

cichaj

ocenił(a) film na 7
kuba0916

Nie zgadzam się dla mnie ta część była robiona na szybkiego, wiele fajnych momentów z książki zostało pominiętych. Jedna z scen która niestety była pominięta to ta że Harry wogóle nie był u dursleyów i znikad pojawił się w Norze. Niestey w tej części jest wiele takich pominiętych scen.

użytkownik usunięty
kuba0916

a i tak najlepsza jest KSIĄŻKA :D

kuba0916

Dla mnie też ta część jest najfajniejsza. I mimo, że książka była lepsza, to film też nie najgorszy, nawet jeśli niektóre momenty zostały pominięte lub zmienione. xD

ocenił(a) film na 7
kuba0916

druga najlepsza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones