PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95746}

Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter and the Goblet of Fire
7,6 412 471
ocen
7,6 10 1 412471
7,0 32
oceny krytyków
Harry Potter i Czara Ognia
powrót do forum filmu Harry Potter i Czara Ognia

Uwagi do samego filmu

ocenił(a) film na 7

- ciągłe przybliżanie ujęć Karkarowa i Moodyego jest kompletnie niepotrzebne. Czemu miała służyć ta scena, gdy Karkarow zamyka się w sali z Czarą? Podejrzana muzyka i wyraz twarzy Moodyego gdy patrzy na Harrego w klasie już od razu sugeruje coś dziwnego.

-Syriusz mówi, że Crouch robił takie rzeczy, o których lepiej nie mówić. Czyli co?

-Crouch jest znaleziony martwy, ale nikt potem nie wyjaśnia, czemu został zabity ani co takiego zrozumiał gdy rozmawiał z Moodym.

-Pokazanie Croucha jr na samym początku w tym domu już od razu mówiło tym, którzy nie znają książki, ze to on stoi za wrobieniem Pottera do turnieju. Nawet ma identyczny płaszcz jak Moody. Ciągłe wzmianki o eliksirze wielosokowym również ułatwiają sprawę.

-To, że smok urwał się ze smyczy nikogo nie zaniepokoiło, wszyscy siedzieli tam jakby nic się nie stało.

-Hagrid mówi, że Ron był już tu wcześniej, to po co Hagrid zapraszał Harrego, skoro był pewien, że ROn to Harremu powtórzył(Hagrid nie wie o kłótni)

-Widz, który nie ma pojęcia o książce, na podstawie filmu może pomysleć, że na końcu historii Harry zwiąże się z Hermioną:)

-Crouch wywala językiem, wtf?

-uwaga Voldemorta: "zbierz ludzi, wyślij im znak" - jakie zbierz ludzi? Znak wystraszył śmierciożerców

-Hagrid kupił grzebień w kiosku, jeszcze większe WTF

-Nie powiedziano, co się stało z Karkarowem

-Harry zachowuje się jak jakiś celebryta("czy mam to otworzyć?")

-rozmowa Harrego z Dumbledorem jest jakaś mętna, a DUmbledore w tej części wygląda jakby nie wiedział co się dzieje.

ocenił(a) film na 7
Ryloth

Pamiętaj, że każda adaptacja jest trochę "upiększana" osoba która czytała ksiażkę, wie co będzie dalej.Ale ta którego tego nie robiła, chce się dowiedzieć.I dlatego są takie sceny jak z Karkarowem, odrazu można pomyśleć, że to on to zrobił, pada podejrzenie :)
A każdy wie,że nie da się przenieść całej ksiażki na ekran i pominęto wiele rzeczy.Jeśli nie wiesz co się stało z Karkarowem to przeczytaj.


"
-Pokazanie Croucha jr na samym początku w tym domu już od razu mówiło tym, którzy nie znają książki, ze to on stoi za wrobieniem Pottera do turnieju. Nawet ma identyczny płaszcz jak Moody. Ciągłe wzmianki o eliksirze wielosokowym również ułatwiają sprawę." - Osoba nie czytająca ksiażki nie zorientuje się od razu.Bo na początku filmu nie będzie wiedziała, że jest jakiś turniej.A potem twórcy będą gmatwać opowieść i podstawiając Karkarova.

ocenił(a) film na 7
Ryloth

- no ja właśnie nie rozumiem tej sceny, kiedy Karkarow zamyka się w Wielkiej Sali, oni na siłę chcieli rzucić na niego podejrzenia, czy co?

- nie bardzo pamiętam, o co w tym chodziło, może o to, że zezwalał aurorom na używanie Zaklęć Niewybaczalnych?

- Barty Jr miał pod zaklęciem Imperiusa swojego ojca, ale ten się przełamał i chciał powiadomić Dumbledora, więc Barty walnął w niego Avadą, żeby go uciszyć

- gdybym nie czytała książki przed obejrzeniem filmu, to bym się nie zorientowała ;d

- o to chodzi w tym turnieju- uczestnicy sami muszą sobie poradzić ze wszystkimi zadaniami

- bo chciał mu te smoki pokazać z bliska

- byłabym bardziej zadowolona z tego paringu niż Harry/Ginny i Ron/Hermiona

- całkiem szekszowne :3

- może wtedy Voldy miał zamiar już wcześniej się zjednoczyć z Śmierciożercami

- no coo, chciał się przypodobać Madame Maxime ;)

- uciekł, kiedy ogarnął, że Voldy się odrodził

- no bo jest celebrytą :D

- nawet nie pamiętam tej sceny

ocenił(a) film na 7
systemofadown

-Ja wiem, że Crouch był pod Imperiusem w książce, ale w filmie nie, nie wyjaśniono w FILMIE dlaczego zginął.

-Nie chodziło mi o grzebień, ale o kiosk, gdzie on znalazł kiosk?

-ja wiem, że Karkarow uciekł, ale w filmie tego nie powiedzieli

ocenił(a) film na 7
Ryloth

aaa, ja się rozpisałam jak głupia, bo myślałam, że nie czytałeś filmu. :D mój błąd.
no i przecież w świecie czarodziei pewnie też mają kioski ;p

ocenił(a) film na 7
systemofadown

No, masz rację, nie czytałem filmu xd

ocenił(a) film na 7
Ryloth

nie czepiaj się :D

ocenił(a) film na 9
Ryloth

- trochę szkoda, że w filmie Barty Crouch Jr pod wpływem Veritaserum nie powiedział Dumbledore' owi więcej np. o tym jak umierająca matka go wyciągnęła z Azkabanu, że to on zabił swojego ojca
- bardzo mi brakuje Pocałunku Dementora na Bartym Crouchu Jr. Uważam, że w filmie powinni pokazać choć jeden udany Pocałunek Dementora i to powinno być właśnie tu
- do filmu dobre byłyby dwie sceny usunięte; jak Snape rozmawia z Karkarowem po Balu Bożonarodzeniowym, że on(Karkarow) ma co się bać, a on(Snape) nie(to tam gdzie Snape odjął Ravenclawowi i Huflepuffowi punkty; jak Harry, Ron i Hermiona rozmawiają o śmieci Croucha Sr.
- zdaję sobie sprawę, że to by już się nie zmieściło, ale fajnie by było pokazać scenę, gdzie Fred i George podali Dudleyowi gigantojęzyczne toffi.

ocenił(a) film na 7
anonim300

Czara Ognia, Zakon Feniksa i Książę Półkrwi zostały strasznie okrojone w porównaniu z książką niestety.

Niektóre wycięte sceny rzeczywiście powinny były zostać tak jak ta z Karkarowem albo chociażby to krótkie zdanie Neville'a o tym, że "Prorok" to szmatławiec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones