PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396969}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
7,5 325 321
ocen
7,5 10 1 325321
6,5 30
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Jedna z tych scen które robiły duże wrażenie ale... No właśnie, czy wam też się wydaje że jednak nie został w pełni wykorzystany olbrzymi potencjał jaki drzemał w tej scenie ? Samo torturowanie świetnie zagrane przez Emme, ten napis "szlama" na ręce, ta uroniona łza no i te robiące wrażenie krzyki. No ale co się działo na dole w piwnicy? Ron, Harry i Luna urządzali sobie "pogaduszki". Jakoś nie specjalnie zdawali się być przejęci przeraźliwymi krzykami bólu swojej przyjaciółki. Jak nic pasowała tutaj szaleńcza rozpacz, może nawet płacz Rona i złość która nim targa że nie może tam być i pomóc Hermionie. Można było zrobić z tej sceny coś naprawdę pięknego, szkoda :(

Ten film powinien być zrobiony według mnie dla starszych widzów, ale ktoś tu chyba nie chciał za bardzo tracić pieniążków na tych młodszych. Bo niby nie jest to film dla dzieci, ale twórcy filmu chyba nie potrafili być w tej kwestii zbyt zdecydowani.

użytkownik usunięty
metalzul86

W tym filmie było torturowanie Hermiony? Chyba nie mówisz o tym napisie na ręku "Mudblood" i przyciskaniu głowy do podłogi?

ocenił(a) film na 9

No właśnie twierdze że nie został wykorzystany potencjał tej sceny. Stąd tez to moje spostrzeżenie apropo "filmu dla starszego widza". Gdyby twórcy zdecydowali się na to, mogli w tej scenie zrobić dużo więcej, a tak to z myślą o najmłodszych nie mogli tej sceny pokazać w bardziej brutalny sposób... czego żałuje :/

użytkownik usunięty
metalzul86

Po pierwsze to mogli użyć zaklęcia Crucio zamiast ręki Bellatrix, a po drugie tej sceny w ogóle nie było...

ocenił(a) film na 9

No mogli by, ale „krew” też nie byłaby zła :) Wszystko według mnie rozbiło się jednak o troskę o mogące się przerazić dzieciaczki.

ocenił(a) film na 7
metalzul86

Muszę się zgodzić, brakowało mi właśnie jakiejś reakcji ze strony np. Rona i bardzo mnie to uderzyło podczas oglądania.Generalnie gra Watson bardzo mi się podobała, ale Radcliffe'a już mniej. Uważam, że on jest jakiś sztywny, nieprzekonujący.. Poza kilkoma scenami widziałam w nim średniawego aktorzynę.

metalzul86

No w sumie... Przydało by się trochę więcej w tej scenie momentów "dla starszego widzą" :'(

Ona użyła Cruciatusa matko

HarryPotter_fan

Chyba
ale nie podobala mi sie ta scena bo bo ron i reszta zareagowali jakby wogóle ich to nie obchodziło nie poszli jej ratować a wrzeszczała okropnie. Ron zrobił po prostu zdziwioną mine i tyle :/

metalzul86

Zgadzam się z Tobą. Z wielkim napięciem oczekiwałam tej sceny, gdyż zalicza się ona do moich ulubionych w tomie VII. Niestety rozczarowała mnie... i to bardzo. Nie mam zastrzeżeń do gry Emmy czy Heleny, chociaż przekonana byłam, iż zostanie tu użyte zaklęcie "Crucio", tymczasem miałam wrażenie, jakby Bellatriks zwyczajnie ją gryzła. Natomiast Ron, Harry i Luna, znajdujący się na dole, reagują, że tak to określę, obojętnie na zaistniałą sytuację. Szczególnie Ron, który, jak wiemy, bardzo emocjonalnie rozpaczał za Hermioną. W filmie zabrakło mi właśnie tych emocji ze strony dwójki przyjaciół. Również scena oszałamiania Glizdogona do udanych się nie zalicza - miał popełnić samobójstwo z powodu okazania litości wobec Pottera, a mamy humorystyczne pacnięcie przez Zgredka. Ten fragment filmu miał ogromny potencjał: można było pokazać mocniejsze sceny torturowania Granger i śmierć Petera, a aktorzy mogli podejść do sceny z większym wczuciem. Jednak zadaniem reżysera było wszystko skrócić i "dogłaskać" ze wzgląd na młodszych widzów, przez co automatycznie potencjał przepadł. A szkoda.

Felixis

Zgadzam się.
Ta scena akurat powinna być mocna. Do aktorek (Watson, Bonham Carter) nie mam zarzutów. :)

ocenił(a) film na 8
metalzul86

dla mnie ta scena została z pieprzona głównie przez Bellatriks,ale ukłon w stronę Emmy która zagrała naprawdę poprawnie. myślałam że będzie jak w książce 'crucio' itp,więc rozczarowanie ale potem jest już lepiej gdy Ron z Harrym wkraczają do akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones