PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396969}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
7,5 325 453
oceny
7,5 10 1 325453
6,5 30
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Znalazłem pewien błąd, a mianowicie na końcu 7 części dowiadujemy się, ze Harry został Aurorem w Ministerstwie Magii, ale przecież aby zostać aurorem należało z elksirów na SUMACH dostać "W" czyli Wybitny, a jak wiemy Harry dostał tylko "P" czyli powyżej oczekiwań. W Książę Półkrwi jest wyraźnie napisane, że gdy Harry odczytywał swoje oceny i zobaczył, że ma "Powyżej oczekiwań" z eliksirów co swoją drogą i tak było sporym osiągnięciem dla Harry'ego wiedział, że bycie Aurorem stało się w tej chwili niemożliwe.

Devilll_3

ale przecież w 6 części zmienił się nauczyciel od eliksirów i zmieniły się wymagania więc Harry mógł bez problemu startować na aurora.Błąd jest jednak słuszny bo harry nie skączył 7 klasy i nie zaliczał owutemów więc nie mógł zostać w przyszłości aurorem

Devilll_3

gdzie pisze ze Harry zotał aurorem?? bo nie zauwazyłem tego xD ^^ ale to moze przez to ze konczyłem ksiazke o 3 w nocy ^^

marol7

Jest napisane

ocenił(a) film na 7
Devilll_3

kiedys rowling mowila w wywiadzie ( czy na czacie) ze Hermiona jako jedyna z trójki wrocila do hogwartu i ukonczyla 7 rok nauki. wg harry jakoze pokonal lorda Voldemorda mógl bez problemu zostac aurorem. pewnie ministerstwo chcialo mu sie jakos odwdzieczyc.

ocenił(a) film na 6
Devilll_3

Aby zostać aurorem trzeba było podejść do owutemów z trzech przedmiotów, w tym eliksirów. To Snape wymagał W, aby przyjąć do 6 klasy.
Harry nie skończył szkoły, ale chyba nie sądzisz po opisanych wydarzeniach, ktokolwiek robiłby problemy Harremu Potterowi w zostaniu kimkolwiek? Hermiona ukończyła szkołę dla zasady, nie dlatego, że potrzebowała OWTów do czegoś.

Sklatka

Znalazłem jeszcze jeden błąd, a mianowicie chodzi o bliznę Harry'ego a dokładniej o jej umiejscowienie. Zauważyłem w Więźniu z Azkabanu, że podczas sceny w której Harry pyta McGonagall czy podpisze mu zgodę na wyjście do wioski Hogsmade blizna Harry'ego znajduje się po jego lewej stronie, a w późniejszych scenach znajduje się już po prawej. Czy wy też to zauważyliście?????

Devilll_3

a co ty się szczegółów czepiasz.To jest film tatuaż mu się najpewniej rozmazał a charakteryzator(ka) był(a) pijan(y/a) i namalawował(a) po drugiej stronie

siena152

A czy ja się czepiam idioto/ko?? Piszę tylko, że taki błąd wychwyciłem. A pijany/a chyba byłes/as ty jak to pisałes/as, radzę zajrzeć do ciekawostek Więźnia z Azkabanu tam o tym pisze.

Devilll_3

TEN błąd znalazłem już dawno możesz sobie zobaczyć. To było na posci użytkownika który pytał czy po obejżeniu filmu raz zwracamy uwagę na tło

ocenił(a) film na 8
Devilll_3

devilll
A czy ja się czepiam idioto/ko?? Piszę tylko, że taki błąd wychwyciłem. A pijany/a chyba byłes/as ty jak to pisałes/as, radzę zajrzeć do ciekawostek Więźnia z Azkabanu tam o tym pisze.


czemu od razu tak wybuchasz? czy ktoś zrobił Ci coś złego?
w ciekawostkach co najwyżej jest napisane, a nie pisze. radzę zajrzeć do słownika poprawnej polszczyzny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Devilll_3

Myślę, że sumy nie miały żadnego znaczenia w karierze Harrego.One tylko pozwalały kontynuować naukę z danych przedmiotów.Wpływ na zdobycie zawodu miały chyba tylko owutemy.Ale po co Harry miałby je pisać skoro jest boskim bohaterem?:)

Co do blizny- nie zwracałam na nią zbytniej uwagi ale jeśli w istocie się przemieszcza to jest to poważna wpadka.

Devilll_3

Ja skolej znalazlam blad w ksiazce. Jeszcze w IV czesci Harry po smierci Cedrika nie widzi testrali ciagnacych powozy, a juz na poczatku V je widzi. Psikus? ;dd

Phony

bo Rowling chyba niew wpadła na ten pomysł

ocenił(a) film na 6
Devilll_3

ja też znalazłam błąd - jak Harry zabija Voldemorta powiedziane jest, że jego blizna zniknęła a na końcu ksiażki, że blizna nie zabolała go od 19 lat ;)

magnifica

Blizna mu znikła??? Eee... tego sie nie doczytałam ;p

użytkownik usunięty
aniutek_15

Blizny nie miał jak był na "dworcu" - tam, gdzie rozmawiał z Dumbledorem. To było coś w rodzaju raju, więc przypuszczam, ze tam był "oczyszczony" ze wszystkiego, jego duch był nienaznaczony Voldemortem. Jego ciało jednak pozostało naznaczone tym widocznym śladem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones