PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 436 320
ocen
7,5 10 1 436320
6,8 34
oceny krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Jakoś uniwersum "Harry'ego Pottera" nigdy mnie specjalnie nie interesowało i dawniej nie miałem nawet chęci się zapoznać z tą serią. Jakbym obejrzał to w podstawówce albo gimnazjum (wiedziałem wtedy fragmenty w TV i kompletnie mi nie podeszły) to pewnie nieźle bym skrytykował, ale po film sięgnąłem już jako dorosły widz z wyrobionym gustem filmowym - okazało się, że nie jest tak źle. Co prawda nadal są to nie moje klimaty, ale pierwszą część udało się nawet obejrzeć bezboleśnie. Powiem więcej - film nawet wciągnął. Nie dziwię się, czemu taki popularny był, bo zrealizowany jest naprawdę dobrze. Młodzi aktorzy zagrali naprawę OK, ich postacie są całkiem barwne i fajnie napisane, a świat przedstawiony jest kolorowy (choć miejscami nie brakuje mroku) i magiczny. Również efekty specjalne są przyzwoite - czasem widać, że coś kręcono na niebieskim ekranie, że niektóre obiekty albo postacie są w CGI, ale nie wszystko dałoby się nakręcić tradycyjnymi metodami. A rekwizytów w sumie też jest sporo. Powiem tak - doceniam wkład twórców i ich pracę nad tym projektem i nie dziwię się, że film zyskał sobie takie grono fanów. Choć dalej to nie moja bajka, to jednak oglądało się spoko i z ciekawości zerknę na kolejne odsłony. Film widziałem w TVN - emitowany był z polskim dubbingiem. Ale "Harry Potter" chyba tylko w wersji z dubbingiem istnieje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones