PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=142402}

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter and the Half-Blood Prince
7,5 317 240
ocen
7,5 10 1 317240
6,1 28
ocen krytyków
Harry Potter i Książę Półkrwi
powrót do forum filmu Harry Potter i Książę Półkrwi

Jak można było...

użytkownik usunięty

Zjeba**** tak ciekawą książkę. Yates powinien się walnąć w swój łysy łeb i powinien przede wszystkim zrobić reboot.

ocenił(a) film na 7

Chyba najgorsza czesc ze wszystkich :)

użytkownik usunięty
Angie_Bangie

nie "chyba" tylko raczej z 100% przekonaniem :P nie mniej jednak Yates zniszczył moje dzieciństwo z Potterem

użytkownik usunięty
Angie_Bangie

pierwsze trzy części są najlepsze, bo wiernie odwzorowują książkę, i Insygnie też są genialne. Czara ognia, zakon feniksa, i książę półkrwi to równia pochyła...

ocenił(a) film na 4

10/10

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 4
Angie_Bangie

zdecydowanie najgorsza część ze wszystkich !!! a książka taka świetna... :(((

użytkownik usunięty

.

użytkownik usunięty

.

użytkownik usunięty

.

użytkownik usunięty

.

użytkownik usunięty

.

użytkownik usunięty

.

użytkownik usunięty

.

użytkownik usunięty

Kurg@"" post 10 eh

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Dla mnie to moja ulubiona część.
Bardzo mi się podoba.

ocenił(a) film na 6

Film nie moze zawierac wszystkiego z ksiazki, rzeczy musza zostac zmienione, ale musza miec sens.
Na przyklad rozumiem zmiany jak Luna ratujaca Harrego a nie Tonks, w ksiazce dostajemy dodatkowy watek, tak wiec skoro usuneli ten oto watek z filmu ma sens usuniecie Tonks, skrocenie watku milosnego pomiedzy Tonks a Lupinem tez.
Kompletnym bledem jest jednak usuniecie najwazniejszej rzeczy z szostej ksiazki, wspomnien.
Zmienia to kompletnie Deathly Hallows i postac Dumbledora, w ksiazce, dlatego ze mamy wiecej informacji, kupujemy fakt ze Dumbledore naprawde wie co robi, ze zrobil research i wiemy ze mowi Harremu to co on musi wiedziec zanim wyruszy na poszukiwanie Horcruxow.
To jest najgorszy film z serii gdyz nie wyjasnia rzeczy ktore nalezy wyjasnic przez co widz nie czytajacy ksiazki bedzie zagubiony.

użytkownik usunięty
FenrirLokeson

ale ja nie mówię że ma zawierać wszystko z książki to jest adaptacja :) ale przynajmniej powinien zawierać co najważniejsze, jak w Lotr

ocenił(a) film na 6

Wladca Pierscieni to przyklad swietnej ekranizacji, nie tylko zawiera najwazniejsze rzeczy z ksiazki ale rowniez jest swietnym gilmem samym w sobie, po 3 czesci wiekszosc Potterow ciezko zalapac bez ksiazki a pierwsze trzy, mniej lub bardziej z ksiazka zgodne, zawieraja to cotrzeba przy czym prowadzac dobrze historie.

ocenił(a) film na 6

Dodam ze Insygnia, mimo ze lepsze, to tez maja bledy, najwiekszy to zawarcie rzeczy bez pokazania ich wczesniej.
Harry ma lusterko, ktorego nie dostal od Syriusza, Ron i Hermiona nigdy nie spotkali Zgredka, dlaczego Stworek slucha Harrego?
Rzeczy ktore sa przedstawione w ksiazce, nie zostaly wspomniane w filmie.
Film nie moze sie bronic nie zawarciem czegos waznego tym ze jest w ksiazce i osoba nie wiedzaca o tym powinna przeczytac ksiazke, film ma zawierac wszystkie wazne dla fabuly rzeczy ktore sa w ksiazce, nie trzeba przeczytac ksiazki by zobaczyc film, mimo iz w 90% ja to robie to nie znaczy ze kazdy musi najpierw przeczytac ksiazke.
Mam od duzego czasu plany recenzji filmow o Harrym i chyba sie za to zabiore po wakacjach.

użytkownik usunięty
FenrirLokeson

No tak wiem :)

użytkownik usunięty
FenrirLokeson

no pisz pisz chętnie dam lajka i skomentuję

ocenił(a) film na 6

Raczej zrobie to tak ze rozpisze i nagram krotki filmik po polsku cos wrodzaju "Harry Potter, dlaczego wole ksiazki" a potem pojedynczo zrecenzuje filmy tym razem po angielsku.

użytkownik usunięty
FenrirLokeson

ciekawy pomysł

użytkownik usunięty
FenrirLokeson

mi nawet nie chodzi tutaj o wierność książce, ale skoro już tyle pozmieniano to można było zrobić tak by insygnie miały sens, niestety przez wycięcie najważniejszych wspomnień o Tomie Riddlu które na podstawie których Harry szukał Insygnii i horkruksów Insygnie były przez to puste, już nie mówiąc o wycięciu pogrzebu Dumbledora, wielki cios dla fanów książek no po prostu tragedia

Huhu co się stało? Kiedys dawałes wszystkim filmom po 9 lub 10 z tej serii. Zmienny jak pogoda :P

użytkownik usunięty
kamilxxx09

czas zmienia człowieka ... Dorosnąć trzeba

To nie objaw dorosłości. To objaw poddawania się zdaniu innych. Dojrzałością jest posiadanie swojego WŁASNEGO zdania.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

jeśli chodzi o Pottera to mam własne zdanie, tym bardziej że robiłem powtórkę serii nie tak dawno

Własnie widać.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

wiem że jesteś na mnie zły z forum Hobbita... Może tam faktycznie powtarzam po innych lolmiki przyznaje. Ale najlepsza część z Hobbita uważam Hobbit Niezwykła podróż. Co do Harry Potter, pierwsze trzy części uwielbiam najbardziej i ostatnie dwie czara i zakon może być jak wspomniał kolega wyżej, nie wszystko musi być w filmie. Ale książe półkrwi zawsze uważałem za najgorszą część


ps. Harry Potter w tvn jednak w te wakacje od lipca pierwsze 4 części po raz pierwszy na głównym tvn w II paśmie superkina aha i na jesień w tvn pustkowie smauga potwierdzono !

Spoko. A lolmiki co, ma nowe konto?

użytkownik usunięty
kamilxxx09

nie wiem, nie widziałem go tutaj od czasu gdy go blokli, ale kto wie może nawet siedzi sobie a forum narni :p

Haha jak tam nic nie ma :)

użytkownik usunięty
kamilxxx09

no czyli jest czysto :) może wchodzi w fazę dorastania :P

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Harry Potter i Zakon Feniksa w TVN 7 sierpnia o 20:00
Harry Potter i Książę Półkrwi w TVN 14 sierpnia o 20:00
Harry Potter i Insygnia Śmierci część 1 w TVN 21 sierpnia o 20:00
Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 w TVN 28 sierpnia p 20:00

czyli poleci całość :)

użytkownik usunięty
kamilxxx09

dokładne daty

Harry Potter i Kamień Filozoficzny 10 lipca o 20:00 w TVN
Harry Potter i Komnata Tajemnic 17 lipca o 20:00 w TVN
Harry Potter i Więzień Azkabanu 24 lipca o 20:00 w TVN
Harry Potter i Czara Ognia 31 lipca o 20:00 w TVN

:) jak cię interesuje :) jednak w pierwszym paśmie ale co tydzień od 10 lipca w tym miesiącu 4 części

Wow co tydzień :) Super

użytkownik usunięty
kamilxxx09

nom :) też mnie to zdziwiło :) ale pewnie nie chcą przeciągać bo gdyby mieli puszczać go co 2 tygodnie, to na jesień Harry Potter zawaliłby premierową ramówkę :)

mało tego po raz pierwszy od dłuższej przerwy, będą powtórki po południu w niedzielę :)

Nie no powtórek już ogladał nie bd :)

użytkownik usunięty
kamilxxx09

ja też nie poza tym one są po południu, a według mnie takich filmów nie ogląda się gdy słońce na dworze... oglądać to se można po południu shreki ale nie takie filmy :)

użytkownik usunięty

YATES zepsuł? chyba tobie mózg, Steve Kloves napisał scenariusz-.- jak sie nie znacie to siedzcie lepiej cicho.

użytkownik usunięty

tak on i scenarzysta zepsuli ten film


http://www.filmweb.pl/film/Fantastic+Beasts+and+Where+to+Find+Them-2016-697720/d iscussion/David+Yates,2497942?page=2


masz i czytaj kolego...

użytkownik usunięty

Jak już to scenarzysta

użytkownik usunięty

A poza tym tu ocenia się film, a nie film na podstawie książki, więc twoja ocena jest nieprawidłowa.

użytkownik usunięty

jestem większym fanem książek nie filmów więc ocena prawidłowa, wcale nie mówię że miał być wierny całej książce ale najważniejsze wspomnienia, czy pogrzeb Dumbledora, to właśnie jest największym minusem w filmie, gdybym miał oceniać pod względem całej książki zakon feniksa dostałby ode mnie max 2/10 a dostał 6/10

użytkownik usunięty

dziewczyno, ogarnij się...... oceń ten film jako FILM, nie jako adaptacja książki! ok?

użytkownik usunięty

nie będziesz mi mówił jak mam oceniać to po pierwsze
po drugie jestem facetem a to że w na avatarze mam Lady Galadrielę nic nie znaczy więc błędne wnioski.

I po trzecie sam się ogarnij...

użytkownik usunięty

Będe ci mówil jak, bo tak tu się ocenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones