PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=142402}

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter and the Half-Blood Prince
7,5 317 240
ocen
7,5 10 1 317240
6,1 28
ocen krytyków
Harry Potter i Książę Półkrwi
powrót do forum filmu Harry Potter i Książę Półkrwi

Brak miejsc na szukanie odpowiedzi. Seria cały czas próbuje imitować książkowy styl bezpośrednio przedstawiając odpowiedzi w dialogach, ma to również miejsce w Harry Potter and the Half-Blood Prince. Pod koniec, Snape, zamiast po prostu skończyć na "Jak śmiesz użyć mojego własnego zaklęcia przeciwko mnie." i pozostawiając resztę tajemnicy do procesu dedukcji widza, zamiast tego Snape w książkowym stylu dodaje: "Tak, to ja jestem Książem Półkrwi."

Niektórzy stwierdza ze to detal, przecież nawet jeżeli zostawimy ten temat otwarty, po wypowiedzeniu pierwszego zdania każdy dojdzie do tych samych wniosków. Jednak prawda jest inna. To własnie takie chwyty są znakami dobrze przedstawionej historii i dobrze zrobionego filmu.

ocenił(a) film na 9
SaiBee

W książce Snape też się przestawia jako Książę Półkrwi.

ocenił(a) film na 9
SaiBee

A dobra, nie przeczytałem dokładnie haha Cóż, może twórcy nie chcieli aż tak bardzo trzymać tego w tajemnicy. Nie każdy czytający książki mógłby się domyślić :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones