PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503736}

Hej, Skarbie

Precious
7,4 26 218
ocen
7,4 10 1 26218
6,7 14
ocen krytyków
Hej, Skarbie
powrót do forum filmu Hej, Skarbie

Świetny "Precious"

ocenił(a) film na 10

Przygnębiający film. I nie przygnębiający równocześnie.

Precious Jones z filmu miała wyjatkowo parszywe życie. Molestowana seksualnie przez własnego ojca(w powieści podobno także przez matke czego w filmie nie pokazano), ma z nim dwoje dzieci - jedno z zespołem Downa, Maltretowana fizycznie i psychicznie przez własną łajdacką matkę. Wreszcie dowiaduje się żejest nosicielką wirusa HIV. Wystarczy?

Moje pierwsze wrażenie: Dlaczego Afroamerykanie są tacy niedobrzy dla siebie nawzajem? Ale oczywiście dotyczy to nie tylko Afroamerykanów - wszędzie gdzie bieda tam są patologie. W Polsce, podejrzewam, też by się takie rodziny znalazły.

Preciou, otyła nastoletnia analfabetka, z pozoru tępa, jednak znajduje swoją drogę w życiu. Natrafia na życzliwych ludzi którzy jej pomogli, robi postępy w nauce, opuściła toksyczną matkę, chce się dalej kształcić a swoim dzieciom zapewnić lepszą przyszłość.

Nasuwa się jednak pytanie: Czy to jest możliwe w prawdziwym życiu, a nie tylko w powieści i filmie? Ile takich dziewczyn jak Precious Jones kończy marnie w getcie?

Film kończy się jak Precious wędruje z dwojgiem dzieci ulicami miasta. Co będzie z nią dalej?

Film bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8
Allonsanfan

Jak dla mnie małe szanse na osiągnięcie czegoś w życiu, do tego HIV. Myślę, że gdyby pokazano jej dalsze losy próbowałaby za wszelką cenę uratować i pomóc w życiu swoim dzieciom, bo chyba zdawała sobie sprawę że z HIV a później AIDS długo nie pociągnie. Jak dla mnie film okropny - jednego niewinnego człowieka w życiu spotyka tyle nieszczęść, iloma można by obdzielić wielu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones