PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503736}

Hej, Skarbie

Precious
7,4 26 209
ocen
7,4 10 1 26209
6,8 13
ocen krytyków
Hej, Skarbie
powrót do forum filmu Hej, Skarbie

Przy takim temacie, łatwo można popaść w tani sentymentalizm. Tu udało się to uniknąć i to głównie zasługa Gabourey Sidibe. To ona, a nie Sandra Bullock, zasłużyła na Oscara.
W pozie, zachowaniu 'Precious' widać brzemię, jakie dźwiga na swoich barkach. Znosi to wszystko pokornie. Cały świat wali jej się na głowę a ona nie szaleje, nie drze na sobie szat, nie sięga po narkotyki. I nie musi. Całe nieszczęście pokazuje minimalnymi środkami. I to jest wielkie, przejmujące.
[spoiler] I ta ostatnia scena, kiedy idzie przed siebie ze swoimi dziećmi - jakby ktoś zdjął jej z pleców ten ciężar.

ocenił(a) film na 9
piotrowy

Zgadzam się, Oscar zdecydowanie powinien pójść dla Gabourney. A sam film mnie wkurzył, nie dlatego, że był zły, ale historia Precious mną wstrząsnęła. Na tyle uwierzyłam Sidibe, że nie mogłam pogodzić się z niesprawiedliwością, która się jej przytrafiła, wkurzyła mnie biernośc i nienawiść jej matki wobec jednej z chyba najgorszych zbrodni, jaką można popełnić względem swojego dziecka, wzruszyła mnie przemiana Precious, chęć zmian i tu naturalność Gabourney sprawdziła się doskonale. No ale co, już po ptakach. Nagrody rozdane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones