PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503736}

Hej, Skarbie

Precious
7,4 26 218
ocen
7,4 10 1 26218
6,7 14
ocen krytyków
Hej, Skarbie
powrót do forum filmu Hej, Skarbie

Wielki film! . Precious zdruzgotał i wzruszył mnie dogłębnie. Rewelacyjna opowieść o patologicznej rodzinie, która jednak nie zabiła wrażliwości i pragnienia bycia dobrym, kochanym i dawania siebie. Osobiście tylko Precious i A Single Man poruszyły mnie tak naprawdę, i tym obrazom życzę statuetki. W udziale Carey nie odebrałem nic ujemnie wpływającego na opowieść, ale w ostatniej scenie chciałoby się zacytować słowa Precious;"Ja też Panią lubię. Ale mi pani nie pomoże. To panią przerasta." Urzekły mnie sceny obrazujące marzenia młodej dziewczyny. "Marzę żeby mieć fajnego chłopaka z pięknymi włosami. I chcę być kiedyś na okładce kolorowych gazet. Ale najpierw chciałabym zagrać w jakimś teledysku w MTV. Moja mama mówi, że nie potrafię tańczyć. Mówi że... że nikt nie ma ochoty patrzeć jak wywijam tłustym tyłkiem w tv." Rola Gabourey Sidibe dla mnie genialna, mój osobisty typ do kategorii najlepsza aktorka.

ocenił(a) film na 8
baudolino68

Faktycznie kozacki film. Choć w moim odczuciu Gabourey Sidibe jakiegoś wybitnego aktorstwa w tym filmie nie pokazała. Jak na debiutantkę wypadła bardzo dobrze, wręcz rewelacyjnie ale chyba wydaję mi się, że to za mało na statuetkę. Najlepsza scena z jej udziałem to moment (UWAGA SPOILER!) kiedy mówi przy całej klasie, że jest zakażona wirusem HIV, ale i tak zaraz przyćmiła ją Paula Patton, która wcieliła się w nauczycielkę. Pod względem aktorskim ten film niewątpliwie należał do Mo'Nique, która grała matkę Precious i jest nominowana w kategorii aktorka drugoplanowa, póki co to właśnie ona jest moją faworytką w wyścigu po Oscara, ale do tej pory z wszystkich nominowanych pań miałem okazję widzieć tylko ją i Verę Farmigę w filmie "W chmurach".

ocenił(a) film na 10
baudolino68

Film rewelacyjny! moze nie pod katem technicznym. przede wszytskim nadziany emocjami i marzeniami. życie realne i wymarzone.ucieczka ze świata negatywnych relacji pomiędzy matka a córką. film o ambicji.
chyba najbardziej poruszyl mnie moment gdy Precious patrzy w lustro i widzi białą dziewczynę.. troche tez w filmie o rasizmie...o zmaganiach dziewczyny z biedą i z tym że nic sie nie zmienia...
Bardzo poruszający, smutny i prawdziwy!
GORACO polecam!!!
i kibicuje i zycze by wlasnie ten film otrzymal oscara!

ocenił(a) film na 9
morenka_mg

życie realne, wymarzone, ucieczka, ambicja.

ale ten film jest cholernie prawdziwy. nie mówię, że takie sytuacje to
codzienność. chcę tylko zaznaczyć, że dzieci dorastające w takich
rodzinach, myślą bardzo podobnie do precious. boją się miłości, bo 'miłość
je biła', ale tak naprawdę bardzo jej potrzebują. wątpią w siebie i w swoje
umiejętności, mają wrażenie, że są nic nie warte i chcą się zmieniać, być
kimś innym, by udowodnić.

ryczałem zdrowo i cieszę się, że precious poradziła sobie. oczywiście, nie
widzimy happy endu, gdzie np. zostaje super-aktorką (w hollywood wszystko
jest możliwe), ale czujemy, że 'się jej udało'. oby wszystkim, którym nie
było dane dorastać w nie-patologicznych rodzinach, też tak 'się udało'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones