PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107497}

Helena Trojańska

Helen of Troy
6,2 4 348
ocen
6,2 10 1 4348
Helena Trojańska
powrót do forum filmu Helena Trojańska

Zacznę od obsady - fatalny dobór aktorów. Postać Heleny to jakaś totalna kpina. Miała być najpiękniejszą kobietą, a paradoksalnie w filmie wystąpiły sporo ładniejsze kobiety... Achilles - zupełnie inaczej go sobie wyobrażałam, w ekranizacji kojarzył mi się z napakowanym, łysym dresem ;). Hektor - jego wizerunek w filmie również nie był trafny. Parys.. nawet szkoda komentować. Jedyne dwie znośne postaci to Agamemnon (Rufus potrafił oddać to co najważniejsze i nie ukrywam, że to ze względu na niego postanowiłam obejrzeć ten film) oraz Król Priam.
Teraz absolutna, niewybaczalna wręcz wada: Nie mieści się w głowie pominięcie tak ważnego epizodu jakim jest błaganie króla Priama o wydanie ciała Hektora... Jak można było pominąć taki epizod?!
Nie mam zamiaru wskazywać samych negatywów (również fatalne sceny walk, nie jestem pewna, czy słowo batalistyczne jest odpowiednie), bo film posiada jednak jakieś zalety. Przede wszystkim gra Rufusa - w pewien sposób ratuje ten gniot. Ale także całkiem niezła scenografia.

użytkownik usunięty
AngelinaEngel

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Jedynym atutem tego filmu jest gra aktorska Rufusa i Johna Rhys-Davies'a. Reszta to kompletna porażka, a największe nieporozumienie to Achilles - napakowany byk, który mógłby grać np. Shao Kahna w Mortal Kombat a nie mitycznego greckiego herosa oraz Helena i Parys. Szkoda czasu na tem film.

ocenił(a) film na 3

Troja jest zdecydowanie lepszą ekranizacją tej samej historii. ;)

użytkownik usunięty
AngelinaEngel

Zdecydowanie :)

ocenił(a) film na 1
AngelinaEngel

Zgadzam się zdecydowanie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones