PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137748}
5,9 7 847
ocen
5,9 10 1 7847
Hell Ride
powrót do forum filmu Hell Ride

Hopper, Madsen, Carradine. I co? I tylko szkoda takich nazwisk na szmelc tego typu. Producentem wykonawczym tego dziełka był sam Quentin Tarantino i nie da się ukryć, że całość jest po prostu miałką próbą podrobienia jego stylu. Narracja, dialogi, nawet muzyka - wszystko tutaj stara się imitować tarantinowskie klimaty, ale efekt jest z reguły zwyczajnie żałosny. Winić za taki stan rzeczy należy zapewne megalomanię autora - stojący za kamerą Larry Bishop był zarazem scenarzystą i odtwórcą głównej roli. Pod jego komendą wszyscy na ekranie bez ustanku zgrywają się na wielkich twardzieli, wygłaszają właściwe dla "prawdziwych twardzieli" czerstwe teksty i, jak przystało na takich, okładają się po mordach. Tylko co to za "twardziele", którzy zamawiają w knajpie Coronę i mówią, że to "piwo". Taki twardy to ja też mógłbym być, tyle, że uprzednio musiałbym się ostro najebać, żeby wlać w siebie te szczyny. Kobiety z kolei bez wyjątku sprowadzone zostały tu do roli "cipek" do przeruchania i poziomem intelektu nie odbiegają od swych samców. O fabule nie ma sensu wspominać, bo jest szczątkowa i, z grubsza rzecz biorąc, mocno bezsensowna. Rozumiem, że Hopper i Madsen zawsze mieli wielkie serca dla niezależnych twórców i gorąco ich wspierali, ale naprawdę żal się robi, kiedy widzi się swoich idoli w takiej popelinie.

ocenił(a) film na 1
Caligula

Zgadzam się z Tobą w 99%, ponieważ tego browara nie łoiłem i nie wiem jak smakuje;-)
Poza tym jak już wspomniałeś film nie trzyma się ani kupy ani dupy.

ocenił(a) film na 2
jeti

Już po kilkunastu, no może dziesięciu minutach ,identyczne słowa poleciały w kierunku mojej drugiej połowy. OMG?!?!? WTF!?!?! Tandetna podróba tarantinowska, a fabuła nie dosyć, że w strzępach to jeszcze tak te strzępy złożone ,że brak słów krytyki.
Najbardziej mnie wkur.wiało eliminowanie się obu grup. To piwo Corona chyba im spustoszenie we łbach zrobiło, bo już i w swoich szeregach rzeź robili. A napierd.alanka Gentelmena & Comanche w knajpie to już żenada na potęgę.
Podróba zawsze będzie podróbą, a to ,że komuś się coś uda w tym kierunku, jest jak jeden do tysiąca pewnie. Zdarza się , a pewnie, ale na pewno nie tym razem.
Idę zbluzgać to coś od siebie.
pozdrawiam

jeti

Aż jestem ciekawy zważywszy na to że już Tarantino kopiuję innych :)

Caligula

Ja tylko chciałem dodać, że się pod tym podpisuję.

ocenił(a) film na 2
Savio_Dan

Ja również się pod tym podpisuję. Ledwo dotrwałem do końca tego kału.

ocenił(a) film na 2
Caligula

Masz całkowitą rację (także jeśli chodzi o szczyny zwane Korona). Próbowałem właśnie obejrzeć ten film drugi raz (myślę sobie, może za pierwszym razem źle oceniłem), ale nie da się niestety.

ocenił(a) film na 6
Caligula

A czego się spodziewałeś? Film nie jest podróbką ale jest w stylu Tarantino. Jest to jedna z wielu Taratinowskich opowieści. Z takimi samymi teatralnymi dialogami i scenami tylko o wiele mniej krwawa i ciekawa. Gdyby nie było słabszych filmów nigdy nie wiedziałbyś jak rozpoznać te najlepsze.

Caligula

Hah! Podbijam! Generalnie kolejny komiksowy film z plaskimi postaciami i scenariuszem-kalejdoskopem przemocy seksu i twardych gadek. Po prostu slabe kino b dla niewymagajacego odbiorcy. Przemoc i golizna byla tyle razy ze juz nie zaskakuje i z tandety nie awansujemy do dziela sztuki dzieki pokazaniu cyckow i trupow.

ocenił(a) film na 1
Caligula

popieram, słabizna jakich mało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones