PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34742}

Hellraiser IV: Dziedzictwo krwi

Hellraiser: Bloodline
5,7 5 220
ocen
5,7 10 1 5220
Hellraiser IV: Dziedzictwo krwi
powrót do forum filmu Hellraiser IV: Dziedzictwo krwi

Piekło w kosmosie

ocenił(a) film na 4

W życiu bym się nie spodziewał, że ta seria ma taki potencjał fabularny. Jak się okazuje, każdą część można wypełnić osobą historią dotyczącą życia kolejnych cenobitów, a i doprawić genezą kostki L'Merchanta. "Hellraiser: Bloodline" nie poprzestaje na tym. Postanawia podzielić opowieść na trzy nowele, by zwiększyć atrakcyjność filmu, a przy tym podwoić ilość morderstw w stosunku do poprzedniej odsłony.

Wszystko to brzmi atrakcyjnie, lecz ostatecznie ginie w tym wszystkim sensowny scenariusz, który pierwsza odsłona cyklu miała. Zamiast tego film zmienia się raczej w slasher, co prawda bardzo krwawy, lecz również nieco nużący. Żeby jednak nie uśpić widza zupełnie, pojawiają się atrakcje windujące ocenę w górę, takie jak "uroczy" piesek cenobitów oraz zaskakująca puenta.

Polecam głównie fanom kina grozy z ostatniej dekady XX wieku. Jeśli to wasz klimat, narzekać nie będziecie. Przynajmniej nie tak jak ja, urodzony maruda ;)

użytkownik usunięty
Lucky_luke

Urodzonym marudą nie jestem, choć też nie jestem bardzo zachwycony filmem. Według mnie seria straciła urok kiedy Pinhead stał się takim głównym "villainem" i przejawia chęci przeniesienia piekła na Ziemię.

Tak, seria ma potencjał fabularny - ta część miała wielki, jeżeli chodzi o różne okresy czasu, lecz była zbyt krótka by go wykorzystać. Miałem wrażenie jakby twórcy mieli zbyt wiele pomysłów i chcieli je tutaj wepchnąć, w wyniku czego film skończył się tak nagle, jakbym został obudzony plaskaczem w policzek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones