PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120032}
6,7 1 450
ocen
6,7 10 1 1450
Helter Skelter
powrót do forum filmu Helter Skelter

tak to napisał jeden internauta.

Kto widział wywiady telewizyjne z Mansonem osadzonym w więzieniu, ten wie jaką szaleńczą aczkolwiek magnetyczną osobowość prezentuje.
Ta osobowość ma tak silny wpływ, że przyciąga do siebie tysiące zwolenników na całym świecie, i większość z nich wierzy w niewinność Mansona. Wszystko co przemawia przeciwko niemu jest przez nich uznawane za sfabrykowane, nieprawdziwe, kłamstwa, pomówienia.

Najczęściej krytykowana jest książka "Helter Skelter", którą warto przeczytać, czowiek rozumie wtedy jak przebiegły to lis z Mansona, jak zachowywał się na sali sądowej, jak w ostatnich chwilach chciał się ratować przed skazaniem, wymyślając nowe wymówki, nowe historyjki.
Manson, pomimo, że nie był dobrze wykształcony, nie był taki głupi, kto wie do czego by doszedł gdyby 'rodzinka' nie dopuściła się tych morderstw. W dzisiejszym świecie, przepełnionym konsumpcjonizmem i wyścigiem szczurów, takie życie w komunie wydaje się bardzo pociągające.

Mimo wszystko nie miał najuczciwszego procesu, nie pozwolono mu się bronić samemu, oraz wyproszono ławę przysięgłych z sali aby (jak twierdziła prokuratura) nie zahipnotyzował ich; nie tak powinno sie przestrzegać praw oskarżonego.
Jednakże dowody i zeznania wskazywały na niego, sam też chyba przyznał w jednym wywiadzie, ze był w domu państwa La Bianca aby ich związać... Z kolei słyszałem opinię jednego eksperta, ze ze wszystkich spraw głośnych morderstw, istnieje pewne prawdopodobieństwo, ze Manson nie miał żadnego udziału w zbrocniach przypisanych rodzince.

ocenił(a) film na 7

Ja go podziwiam przede wszystkim za inteligencję i niesamowita umiejętność manipulacji, prawda jest taka że on nikogo zabił , szkoda mi go że tak potoczyło si jego życie miał po prostu pecha

użytkownik usunięty
kryszti

Z drugiej strony, gdyby nie morderstwa to bardzo prawdopodobne, że nie byłby taki sławny jak obecnie. W jakiś sposób również mi go szkoda.
A co do morderstw, to wielokrotnie podkreslał, ze nikogo nie zabił, jednak udowodnione morderstwa "rodzinki" to podobno tylko część zbrodni których mogła sie dopuścić (jednak brak dowodów na resztę).
No niestety, Manson marnieje w więzieniu...
Manson to trochę taki jakby Hitler... gdyby dali mu trochę szansy w świecie muzyki, to może by nie doszło do morderstw itp. Wystarczy posłuchać kawałek "look at your game girl"... dobry kawałek, wielokrotnie coverowany.

ocenił(a) film na 7

Myślę że z jego nieprzeciętną inteligencją nie pozostałby anonimem, choć na pewno nie byłby tak sławny jak teraz bo Manson to ikona. Nie porównałbym w sumie Mansona do Hitlera , Hitler był gorszy i jeszcze nawet bardziej szalony, moim zdaniem wystarczy że nie miałby traumatycznego dzieciństwa i to by wystarczylo żeby odniósł jakiś sukces i to niekoniecznie w muzyce, bo jakimś jego wielkim fanem nie jestem jeżeli chodzi o jego twórczość

użytkownik usunięty
kryszti

Też nie zasłuchuje się w jego twórczość, ale lubię oglądać z nim wywiady. Taki spontaniczny, energiczny, przepełniony jakby pragnieniem wolności, łączności z naturą (duchowością)? Może to własnie tak przyciąga do jego osoby; we współczesnym świecie, przepełnionym konsumpcjonizmem, wyścigiem szczurów, syfem polityki itp, brak takiej jakby duchowości... głębszej więzi z naturą - a jak wiemy Manson to orędownik ochrony przyrody, twórca ATWA itp. Nawet gdy był w "rodzince", mimo stosowania przemocy to wnerwiał się gdy ludzie np. zabijali bez potrzeby zwierzęta...

ocenił(a) film na 7

No wywiady to co innego , jak nikt inny potrafi zrobić idiotę z przeprowadzającego wywiad i jeżeli chodzi o wolność i łączność z naturą to masz 100 procent racji, oczyiwście wiem o ATWA nawet SOAD nagrali taką nutę, nie każdy jest po prostu nawet w połowie zrozumieć o czym mówił o co sobą reprezentował Manson, Manson był pełen miłosci i ciepła ale niestety jego traumatyczne dzieciństwo sprawiło że oszalał, myślę że głownym piętnem Manson była jego wielka wrażliwość, zaden z wiekszosci krytykujących go idiotów nawet w połowie nie jest tak dobry, uduchowiony, empatyczny i wrazliwy, a zakładajać rodzinke z tego co wiem nie zamierzał nikogo mordować, po prostu siadała mu psycha i miał świadomośc że ci ludzie zrobią dla niego wszystko. Ja jak Manson nie uważam by życie człowieka miało jakieś wielkie znaczenie, niewiele większe na pewno niż życie innych gatunków zwierząt

W ogóle ciężkie życie miał Manson pod jeszcze jednym względem , będac tak inteligentny musiał być sfrustrowany tym że otacza go banda bezrozumnych idiotów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones