PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780523}

Hema Hema

Hema Hema: Sing Me a Song While I Wait
7,0 140
ocen
7,0 10 1 140
Hema Hema
powrót do forum filmu Hema Hema

Czynią to każdego roku małpy, daleko w górskich lasach. Pieczołowicie wybrani przez wielkiego mędrca, tracą tożsamość poprzez nałożenie maski, która daje im niezwykłą moc. Mogą poznać siebie, jakich nigdy nie znali, mogą dostrzec to, co na ziemi jest przed nimi ukryte...lub mogą również poddać się pokusie i złamać zasady, na co tam na dole nigdy by sobie nie pozwolili. Idąc tam tracą życie, aby narodzić się na nowo i potem wrócić. Dopasowanie maski, a także jej zmiana nie jest tym samym, co metamorfoza wnętrza. Stare przyzwyczajenia pozostają, a ciężar grzechu pozostaje. Czyżby on jednak próbował czegoś, co my tu nazwalibyśmy pokutą?
Zaiste jeszcze wiele musiałbym się dowiedzieć, aby więcej zrozumieć. Film młodej kinematografii bhutańskiej, w reżyserii lamy to dla mnie coś zupełnie nowego. Zwłaszcza jeśli zdać sobie sprawę, iż tam nie było pisanej literatury i teatru- coś, co przecież prawie wszędzie poprzedzało X muzę. Nie można jednak przyznać, że obraz ten jest technicznie na niezwykle dobrym poziomie- wizualnie i dźwiękowo. Cieszę się, że Festiwal Pięciu Smaków umożliwił mi to ciekawe doświadczenie.

użytkownik usunięty
alexmcken1983

zazdroszcze mozliwosci obejrzenia tego filmu, ja niestety czekam az gdzies sie pojawi. bhutanskie kino jest magiczne i wyjatkowe, a Norbu to swietny gosc, o ile mozna tak powiedziec o bhutanskim mnichu, ktory jest nie tylko rezyserem ale takze pisarzem. polecam jego film Podroznicy i magowie, ktory dla mnie wyraza cala filozofie i styl zycia w tym przepieknym i niedostepnym kraju

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones