PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580335}

Hemingway i Gellhorn

Hemingway & Gellhorn
6,2 5 766
ocen
6,2 10 1 5766
Hemingway i Gellhorn
powrót do forum filmu Hemingway i Gellhorn

Nie chce mi się wierzyć, że Hemingway był aż tak czerwony jak ten film. Co zabawne, jedyną przeciwwagą dla tego dziecinnego uwielbienia komunizmu w tym filmie nie jest nawet zwrócenie uwagi na sowietyzacje lewackiej Hiszpanii (Hiszpanie pod wodzą lewicy prędzej czy później sami by doszli do bolszewizmu, bez pomocy Stalina), ale zwykła, prostacka rusofobia, czyli rasizm.

No i dziękuje, że od tej pory Hemingway będzie mi się kojarzył z głupawą facjatą tego geja Owena.

ocenił(a) film na 6
RobertLee

Może to rozjaśni ci makówkę w której kłębi się myśl typu "nie dla faszyzmu = zawsze i wszędzie: lewackość, 'czerwoność', komunizm".

http://www.youtube.com/watch?v=GDFOZQzByfw

użytkownik usunięty
RobertLee

Chyba jednak był aż tak czerwony. Wystarczy przeczytać "Komu bije dzwon". Typowy western - my dobrzy, oni źli.

RobertLee

No to teraz juz nie obejrzę tego filmu na pewno.

RobertLee

Wpisałem w Google "hemingway communism" i wyszlo ,ze byl sowieckim szpiegiem.

RobertLee

Hemigway, tak jak Georg Orwell (napisał o tym "W hołdzie Katalonii") i wiele innych osób (w tym tysiące Polaków) walczyli w szeregach POUM'u (Partido Obrero de Unificación Marxista). W późniejszym okresie wraz z anarchistami (CNT - Confederación Nacional del Trabajo) byli w ostrym/śmiertelnym konflikcie ze stalinowcami (PCE - Partido Comunista de España).
Historia tego świata nie jest taka czarno biała jak co poniektórzy by tego chcieli.

Dzięki za rekomendację :)

ocenił(a) film na 8
RobertLee

Twoja wiata i twoje fobie są twoją prywatną sprawą, nie ma się czym chwalić. Jak już ktoś używa określenia "lewacki" to z takimi ludźmi trudno używać rzeczowych argumentów w dyskusji, bo wybierają wiarę czyli dogmaty, a nie wiedzę.

ocenił(a) film na 6
RobertLee

"głupawą facjatą tego geja Owena?"
takie opinie to sobie możesz robić na temat swojego geja dzieciaku... w komentarzu zniżyłem się do twojego poziomu (tak celowo z małej litery)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones