PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6125}

Henryk V

Henry V
7,5 4 306
ocen
7,5 10 1 4306
6,0 6
ocen krytyków
Henryk V
powrót do forum filmu Henryk V

Uboga scenografia

ocenił(a) film na 6

Film niezły ale ta scenografia ograniczała czasem akcję, oglądając film nie miałam poczucia, że bohaterowie są w pięknych dużych wnętrzach jak zwykle bywa w filmach kostiumowych, nawet sceny walki były trochę "klaustrofobiczne".

ocenił(a) film na 8
efka__

Film jest z 1989 roku :)
Poza tym film nie miał dużego budżetu, ponieważ Kenneth Branagh był debiutującym reżyserem.
Jak na debiut - arcydzieło!

użytkownik usunięty
paulinka1262

Ponadto to adaptacja Szekspira, więc efekt raczej zamierzony - oryginalnie wystawia się to na scenie. Mi odpowiadał bardzo. Rewelacyjne przejście pod koniec z tej teatralności w "panoramę" pobojowiska, byłem pod dużym wrażeniem.

ocenił(a) film na 9
efka__

Zasadniczo są dwa główne podejścia do Szekspira - albo robimy z tego widowisko i show, albo idziemy w ascetyczne przycinanie wszystkiego, co zbędne, i koncentrujemy się na tekście. 'Makbet' z Ianem McKellenem dzieje się właściwie w pustej przestrzeni.
Więc Branagh wyrabiałby normę.

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Jak zaznaczają szekspirolodzy - wskazówki sceniczne w tekstach Szekspira to dodatek redaktorów. Szekspir pisał rzeczy typu 'wchodzi'/'wychodzi'. Reszta była ukryta w tekście głównym. Jeśli król mówi o radzie w namiocie, to zapewne był jakiś namiot.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones