PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=806018}
5,3 5 167
ocen
5,3 10 1 5167
5,7 30
ocen krytyków
High Life
powrót do forum filmu High Life

"Trzeba było uważać"

ocenił(a) film na 10

Ocena 4,9 przez społeczność we wrześniu 2020, oraz lektura niektórych krytycznych wypowiedzi kinomanów, wywołała we mnie - po seansie "High Life" - refleksję nad moją wrażliwością w dziedzinie krytyki filmowej. No bo mnie się ten film bardzo podobał i był dla mnie całkowicie zrozumiały, a tu czytam że dla kogoś nie była jasna fabuła, nie podobały mu się teatralne dekoracje, kwestionuje sens nastepstwa zdarzeń, nie rozumie metafor i celowych uproszczeń symbolicznych - w związku z czym daje bezczelnie filmowi najniższe noty. A "High Life" ma dosyć prostą fabułę, opartą w sferze dyskusji między zwolennikami wolności wyboru i poświęcenia dla sprawy, a także jeszcze paroma innymi szumnymi ideami i to jest chyba tutaj najważniesze, a nie pieprzenie że prawa fizyki i erotyzm. Jeśli chodzi o ludzi co wychodzili z kina, to pewno oczekiwali po prostu czegość innego po filmie sf. Mnie samemu zdarzyło się kiedyś zaobserować jak ludzie wychodzili po pół godzinie seansu filmu Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" bo mysleli że to będzie film o szpiegach w stylu "Mission impossible". Myślę że w tych przypadkach zawodzi rozpoznanie materii. A jak ktoś po seansie "High Life" nie może doliczyć się martwych załogantów - jak napisał jeden z moich szacownych przedmówców - to mogę mu tylko odpowiedzieć słowami Henryka Kwinto : "Trzeba było uważać"

ocenił(a) film na 7
almashi

Dla mnie w tym filmie jest wszystko, co odzwierciedla sens lub bezsens, cel lub bezcelowość naszego życia Może i niezbyt przyjemnie się go ogląda, ale intryguje i ukrywa wiele pytań.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones