PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395554}
5,3 52 749
ocen
5,3 10 1 52749
3,8 6
ocen krytyków
High School Musical 2
powrót do forum filmu High School Musical 2

5/10 - wiele hałasu o nic

użytkownik usunięty

Mialem okazje widzieć pierwszą część HIGH SCHOOL MUSICAL na dlugo zanim film ten stał się fenomenem socjologicznym nawet u nas w kraju.
Ot, zwykly telewizyjny film DISNEY CHANNEL szturmem podbil serca mlodej widowni na calym świecie. Doczekalismy sie fanklubów, przebojowych edycji filmu na DVD, wielkiego sukcesu sciezki dzwiekowej do filmu, a juz wkrotce kolejnego sequelea -ktory bedzie zapewne podbijal ekrany kin.
Skad tyle halasu? Trudno powiedzieć. Ani pierwsza, ani druga czesc obrazu Kenny Ortego niczmym specjalnei nie zachwyca. HIGH SCHOOL MUSICAL 2 to w gruncie rzeczy kolejna przeslodzona, trywialna, kolorowa, do bolu kiczowata telewizyjna opowiastka dla mlodych widzow.
Ani przedstawiona w tym filmie histroia, ani dylematy bohaterow nie sa specjalnie oryginalne.
Do tego gra aktorska raczej nie zachwyca. Choc wiadomo mlodziutki Zac EFron to chlopczyk wyjkatkowo urodziwy i tyle.
Ten filmn to istna rewia kiczu i mlodziezowej mody.
Mimo to film da sie ogladac i chyba nawet wiem na czym polega jego sila.
HIGH SCHOOL MUSICAL to kino z gruntu optyumistyczne, bije z tego filmu radosc i energia. Obraz Ortegi to wyidealizowana bajeczka, ktora o takich rzeczach jak przyjazn, milosc, praca zespolowa itp.
Dzisiejszej mlodziezy chyba bark tak duzej dawki optymizmu, prostoty i wiary w ludzi jaka oferuje ten film.
Stad chyba jego sukces. Swiat HSM jest pieknym kolorowy, sterylnym wyidealizowany. To świat w ktorym mimo mimo wielu dzielacych glowne postaci roznic -an koncu wszyscy i tak sie kochaja. Piekne, prawda?
No , ale istrasznie banalne. Mimo wszytsko widac jednak, iz takie filmy sa dzisiaj potrzebne.
Nie polecam jakos specjalnie, ale fani i tak wiedza swoje.

ocenił(a) film na 5

Może o to chodzi żeby ten film taki był.

chapy

ten film to beznadzieja :/ co to ma być ogóle ? powinni więcej robić musicali rockowo - metalowych a niżeli takiego "czegoś" Tenacious D to jedyny musical który mi się podobał...

Mruwi

Dokladnie ! ;) Pick Of Destiny rzadzi !
A School of Rock ogladales;>?

chapy

Chodzi o to zeby byl taki infantylny? Dziecko, zastanow sie co piszesz. Ja zgadzam sie z wypowiedzia wyzej ;) Takie filmy jak HSM praktycznie niczego nie ucza i nic nie wnosza. Siegnij moze kiedys po takie filmy jak Zielona Mila, Forrest Gump albo Skazani na Shawshank. I porozmawiamy wtedy JAKIE filmy powinny byc =] dla mnie HSM to popelina i tandeta. A teraz spalcie mnie na stosie !

ocenił(a) film na 5
xxDarkCloudxx

A jaki ma być film dla dzieci? Nie wiem czego oczekiwałaś, że krew będzie lała się po ścianach, striptizerki będą tańczyły na rurze. Ten film skierowany jest do określonego grona odbiorców, a ma takie tandetne opakowanie, bo dzieci to lubią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones